Štěpánka trápí bolesti zad. Štěstí zkusí nový deblový pár Veselý-Šátral

Do Austrálie letěli s touhou po senzačním výsledku, ale ten se jim hned po prvních úderech do míčku pořádně vzdálil. Čeští tenisté prohrávají v daviscupovém utkání v Austrálii 0:2 na zápasy, a navíc ten nejzkušenější z nich se nedobrovolně stal pouhým fanouškem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek na Australian Open | Zdroj: Reuters

Být to alespoň 1:1 na zápasy, Radek Štěpánek by zřejmě zariskoval a s bolavými zády na dvorec šel. Jenže nejzkušenější tenista sestavy má osmatřicet let a ještě nějaké cíle před sebou, takže kapitán Jaroslav Navrátil pošle do sobotní čtyřhry pár, o kterém původně vůbec neuvažoval. Oba poražené z úvodního dne Jiřího Veselého a Jana Šátrala.

„Budou spolu hrát poprvé a nemají co ztratit. Škoda, myslím, že Radek by nám pomohl, on je z toho taky špatný, ale záda ho táhnou a při jednom tréninku mu v nich zase luplo. Pan profesor mu musel dávat injekci. Než abychom riskovali, je důležitá jeho kariéra a aby byl zdravý,“ vysvětloval Jaroslav Navrátil, proč se navzdory pomoci lékaře Pavla Koláře Radek Štěpánek na dvorci v sobotním duelu neobjeví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daviscupovému týmu zbyla jen velmi malá šance porazit favorizované Australany

Poslední zápasy s Austrálií jako by byly stvořené pro nové situace. Stejně jako předloni v Ostravě i teď v Melbourne má kapitán Jaroslav Navrátil dva nováčky v týmu. A podobně jako v roce 2015 i teď v duelu prvního kola sestavuje nový deblový pár. Tehdy nastoupili Veselý, Pavlásek, teď dostane s Veselým šanci Šátral.

„Momentálně jsem mezi třemi nejlepšími deblisty,“ konstatoval v nadsázce Jan Šátral, a kdyby nepočítal zraněného Radka Štěpánka, mohl by si ještě o příčku polepšit. „Debla hraju docela rád, myslím si, že mám trošku i přehled. Zkusíme udělat co nejlepší výsledek a prostě vyhrát.“

Adamu Pavláskovi a Jiřímu Veselému se to předloni v Ostravě, mimochodem také za stavu 0:2 na zápasy, senzačně podařilo, ale Australané s čerstvým grandslamovým šampionem Peersem v sestavě a ještě navíc v domácím prostředí teď mohou být přece jen těžším soupeřem pro nový český pár.

„Musíme čekat, že Australani jsou velice kvalitním týmem. Jsou to deblisti, mají vzadu Kyrgiose v neděli,“ připomíná kapitán sílu domácí jedničky, která by mohla v tuto chvíli nepředpokládané zaváhání deblového páru v nedělním singlovém zápase napravit.

Jestli ještě fanoušci Nicka Kyrgiose na dvorci uvidí, o tom tedy rozhodne zřejmě sobotní čtyřhra, ve které se od druhé hodiny ranní utkají Veselý a Šátral na české a Groth a Peers na domácí australské straně.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme