Štěpánkova trenérská premiéra na hrách: Asi budu nervóznější, než kdybych závodil

Sám závodil na čtyřech olympijských hrách a dvakrát získal medaili. V Riu je Ondřej Štěpánek poprvé jako trenér. V areálu Deodoro se snaží na dobrý výsledek připravit další nadějnou posádku vodních slalomářů, své svěřence v deblkanoi Jonáše Kašpara a Marka Šindlera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Štěpánek udílí pokyny Marku Šindlerovi s Jonášem Kašparem | Foto: Jan Suchan

Ondřej Štěpánek nafasoval věci stejně jako před Sydney, Aténami, Pekingem i Londýnem. To se pro Rio nemění.

„Asi budu nervóznější, protože závody z pozice trenéra jsou malinko horší. Ale jsem rád, že se konečně začne něco dít. Směřovali jsme k hrám přípravu letošní i loňskou a těším se, že můžeme předvést něco, co jsme natrénovali,“ říká Štěpánek.

Někdejší mistři světa do třiadvaceti let Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem mají na co navazovat. Deblkanoe jsou totiž úspěšnou českou disciplínou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem věří, že pod vedením Ondřeje Štěpánka v Riu uspějí

Hned po návratu vodního slalomu do olympijského programu v Barceloně 1992 a pak v Atlantě vybojovali medaili Šimek s Rohanem. Po nich převzali v Sydney štafetu Jiras a Máder, v Aténách a Pekingu navázali Volf se Štěpánkem. Jen z Londýna odletěli Češi bez cenného kovu.

„Doufám, že na to máme. Myslím si, že bude těžké na to navázat, ale snad se nám to povede. Je to náš sen,“ usmívá se nesměle Šindler.

I podle kouče Štěpánka můžou jeho svěřenci medaili získat. „Myslím, že na to určitě mají, a to jak svou výkonností, tak i hlavou. Posádek, které mají na dobrý výsledek, je dvanáct. Záleží na tom, jak se kdo vyspí a co tam předvede,“ vysvětluje trenér.

Pro historky z olympiády si chodí sami

Na olympijský závod, ale i atmosféru a vůbec prostředí připravuje Štěpánek české deblkanoisty i jako rádce.

„Rád jim zodpovím jakoukoli otázku ohledně olympiády, ale musejí přijít sami. Já jim to úplně necpu, že jsem byl tam a tam. Záleží na nich. Oni rádi něco slyší, občas se zeptají,“ prozrazuje Štěpánek.

Šindlera s Kašparem například zajímalo, jak to chodí v olympijské vesnici, jak probíhá závod, jaká je doprava.

„Neslyšeli jsme všechno, ale trenér nám říkal, ať se těšíme na jídelnu,“ doplňuje olympijského medailistu ve vodním slalomu jeho svěřenec Kašpar.

Jan Suchan, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme