Stínítka očí a špunty do uší. Plavcům na MS v Kazani pomáhají speciální pomůcky

Ruská Kazaň se ráda prezentuje jako sportovní srdce země. Pořádala univerziádu, teď hostí plavecké mistrovství světa a už se také připravuje na světový šampionát ve fotbale. Návštěvníky ohromuje kvalitou stadionů i zázemím. Přesto je jedna věc, která tam plavcům vadí, a tak musejí používat speciální pomůcky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Moravčíková po své rozplavbě prsařské dvoustovky

Martina Moravčíková po své rozplavbě prsařské dvoustovky | Foto: Michal Jurman

„Na závodech jsem je už párkrát použila. Koupila jsem si takové krásné, s kočičími očíčky,“ popisuje Martina Moravčíková speciální vizáž svých stínítek na oči, které sebou tradičně vozí. V Kazani, kde svítá podle oficiálních údajů před čtvrtou ranní, se hodí.

Sportovci, kteří nejsou podobně vybaveni, totiž mohou mít výrazně narušený celý denní režim. I s tím ale pořadatelé šampionátu počítali a při příchodu na pokoj, tak našel každý plavec na posteli speciální krabičku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pořadatelé MS v Kazani připravili plavcům speciální balíček se stínítky očí a špunty do uší

„Je hodně slyšet, když někdo chodí po chodbě. A když se zavírají dveře, tak hrozně vržou,“ ujišťuje Moravčíková, že ve vesnici pro plavce se hodí nejen stínítko na oči, ale i špunty do uší, které jsou také součásti speciálního dárkového balení.

Aby také ne. Zdi jsou doslova z papíru, a když bude někdo chrápat na konci chodby, máte hodně vysokou šanci, že jej uslyšíte. Ne všechny ale podobné podmínky rozčilují stejně.

„Já bych spíše nevydržela s tím, že bych měla něco kolem hlavy. Špunty do uší u mě nikdy nefungovaly, asi mám křivé uši,“ dokládá svůj nadhled Anna Kolářová.

Plavkyně Anna Kolářová vytvořila na MS už druhý český rekord

Číst článek

Teprve osmnáctiletá reprezentantka při premiéře mezi světovou elitou potvrzuje, že umí nevidět, neslyšet – a to hlavně konkurenci v bazéně - i bez podpůrných pomůcek.

„Málokdy jsem úplně nervózní, teď jsem v pohodě a nic mě netrápí,“ konstatuje plavkyně pražských Bohemians, která dva starty na mistrovství světa ozdobila dvěma českými rekordy.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme