Stolní tenistka Vacenovská prohrála v semifinále turnaje World Tour v Olomouci

Rakušanka čínského původu Liou Ťia porazila v boji o finále turnaje World Tour v Olomouci českou stolní tenistku Ivetu Vacenovskou. Domácí účastnice londýnské olympiády prohrála po dramatickém souboji 3:4 na sety.

Stolní tenistka Iveta Vacenovská

Stolní tenistka Iveta Vacenovská | Zdroj: ČTK

Vacenovská už vedla 3:2 na sety, když v páté sadě po dramatické koncovce přehrála svou soupeřku 14:12. Ve chvíli, kdy jí chyběl poslední vyhraný set k vítězství v zápasu, ale Rakušanka zabrala a následující sadu vyhrála s přehledem 11:4.

Rozhodující set se i přes bojovný výkon české stolní tenistky vyvíjel od začátku lépe pro Liou Ťia, která hraje za stejný klub jako Vacenovská, a nakonec ho vyhrála 11:7 a postoupila do finále.

I přes semifinálovou porážku ale Iveta Vacenovská uhrála svůj nejlepší výsledek na turnajích World Tour.

Turnaj World Tour ve stolním tenisu v Olomouci:
Ženy:
Dvouhra - semifinále:
Liou Ťia (Rak.) - Vacenovská (ČR) 4:3 (-9, 5, -8, 8, -12, 4, 7), Wakamijaová - Fukuokaová (obě Jap.) 4:2 (-7, -11, 3, 2, 6, 5)

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít