Stolní tenistka Vacenovská vypadla na OH ve třetím kole

Česká stolní tenistka Iveta Vacenovská skončila na olympijském turnaji v Londýně ve třetím kole, když prohrála s nasazenou devítkou Wu Ťia-tuo, která hájí barvy Německa, 2:4 na sety. Brána osmifinále tak pro Vacenovskou zůstala zavřená.

Stolní tenistka Iveta Vacenovská

Stolní tenistka Iveta Vacenovská | Zdroj: ČTK

S mistryní Evropy z roku 2009 Wu Ťia-tuo sehrála Vacenovská vyrovnaný duel. Původní set ztratila 9:11, pak se jí skvěle vydařil vstup do druhého dějství, kde si vypracovala dokonce tři setboly. Ani jeden ale nedokázala využít a prohrála 13:15.

Ve třetí sadě ale měla Iveta Vacenovská navrch a dostala se do bodového trháku 10:5. Při setbolech ale znovu zaváhala a raději sáhla k oddechovému času, aby se zklidnila. To české hráčce pomohlo a třetí sadu nakonec ukončila využitým čtvrtým setbolem.

Čtvrtý set získala Vacenoská i se štěstím, respektive s přispěním své soupeřky, která byla kousek od vítězství, ale vyrobila zbytečné chyby a rázem byl stav zápasu vyrovnaný 2:2.

Pak už ale byla přesnější naturalizovaná Němka, která si skvělou hrou vybojovala postup do osmifinále olympijského turnaje. Česko už dalšího zástupce ve stolním tenise na olympiádě nemá.