Stolní tenistka Vacenovská vypadla na OH ve třetím kole

Česká stolní tenistka Iveta Vacenovská skončila na olympijském turnaji v Londýně ve třetím kole, když prohrála s nasazenou devítkou Wu Ťia-tuo, která hájí barvy Německa, 2:4 na sety. Brána osmifinále tak pro Vacenovskou zůstala zavřená.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stolní tenistka Iveta Vacenovská | Zdroj: ČTK

S mistryní Evropy z roku 2009 Wu Ťia-tuo sehrála Vacenovská vyrovnaný duel. Původní set ztratila 9:11, pak se jí skvěle vydařil vstup do druhého dějství, kde si vypracovala dokonce tři setboly. Ani jeden ale nedokázala využít a prohrála 13:15.

Ve třetí sadě ale měla Iveta Vacenovská navrch a dostala se do bodového trháku 10:5. Při setbolech ale znovu zaváhala a raději sáhla k oddechovému času, aby se zklidnila. To české hráčce pomohlo a třetí sadu nakonec ukončila využitým čtvrtým setbolem.

Čtvrtý set získala Vacenoská i se štěstím, respektive s přispěním své soupeřky, která byla kousek od vítězství, ale vyrobila zbytečné chyby a rázem byl stav zápasu vyrovnaný 2:2.

Pak už ale byla přesnější naturalizovaná Němka, která si skvělou hrou vybojovala postup do osmifinále olympijského turnaje. Česko už dalšího zástupce ve stolním tenise na olympiádě nemá.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Stolní tenis:

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo:

Wu Ťia-tuo (9-Něm.) - Vacenovská (ČR) 4:2 (9, 13, -8, 8, -9, 5).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme