Střelec Gach vybojoval v trapu pro Česko olympijské místo na Hrách v Londýně

Čeští sportovní střelci si zajistili už pět účastnických míst pro olympijské hry 2012 v Londýně. O to poslední se zatím zasloužil Jiří Gach, který skončil v Pekingu na Světovém poháru brokových střelců třetí v trapu. Další český reprezentant Jiří Lipták obsadil pátou pozici, David Kostelecký nepostoupil z kvalifikace a obsadil 30. příčku. Vyhrál Chorvat Černogoraz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střelec v disciplíně trap (ilustr.foto) | Foto: www. duklasport.cz

Gach postoupil do finálové šestice ze třetího místa, když ztrácel na v té době vedoucího Rusa Alipova tři body a na druhého Chorvata Černogoraze jeden. V závěrečném soupeření o medaile potom minul český reprezentant dva terče, i tak ale bezpečně uhájil bronzovou pozici a získal pro Česko místo v olympijském závodě.

K výměně ovšem došlo na prvním a druhém místě. Alipov netrefil ve finále hned první terč a to Rusa zřejmě znervóznilo. Zaznamenal totiž nakonec celkem čtyři chyby a propadl se za Chorvata Černogoraze, který z pětadvaceti pokusů minul pouze jednou.

Jiří Lipták se dostal do finále až po dodatečném rozstřelu šesti soutěžících. Střelec, který zajistil už dříve Česku jedno olympijské místo v trapu po zisku bronzu na loňském světovém šampionátu, měl ale velice špatný začátek. Z osmi úvodních pokusů minul pětkrát a ve výsledku obsadil páté místo.

Nedařilo se potom Davidovi Kosteleckému. Vítěz pekingského olympijského závodu v roce 2008 skončil v kvalifikaci až třicátý, alespoň k rozstřelu o postup mezi finálovou šestici mu chybělo pět trefených terčů.

SP ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Pekingu:

Muži - trap: 1. Černogoraz (Chorv.) 145 (121+24), 2. Alipov (Rus.) 144 (123+21), 3. Gach 143 (120+23), ...5. Lipták 136 (119+17), 30. Kostelecký (všichni ČR) 114.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme