Střelec Strnad vyhrál finále Světového poháru v Bangkoku

Česká střelba zaznamenala ve Světovém poháru další úspěch, finále rychlopalné pistole v Bangkoku ovládl Martin Strnad, který tak napodobil svou přítelkyni Adélu Sýkorovou, ta triumfovala ve finále SP ve sportovní malorážce na 3x20 ran včera.

Lenka Marušková v kvalifikaci sportovní pistole na 25 metrů

Lenka Marušková v kvalifikaci sportovní pistole na 25 metrů | Zdroj: Reuters

Do finále přitom Strnad postupoval až v pátého místa, v závěrečné fázi ale předvedl špičkový koncentrovaný výkon, na který žádný ze soupeřů nestačil – český střelec si připsal 32 zásahů. Na druhém místě skončil Němec Christian Reitz, který dal o tři zásahy méně, třetí Číňan Čang Ťien jich ztratil na vítěze dokonce sedm.

Většího úspěchu Martin Strnad nikdy v kariéře nedosáhl, nejlépe byl zatím druhý na Světovém poháru v Mnichově před třemi lety, celkem pětkrát si připsal čtvrtou příčku. Na olympijských hrách v Londýně skončil devátý, vloni na mistrovství Evropy byl čtvrtý a předloni na světovém šampionátu šestý.

Finále Světového poháru ve sportovní střelbě v Bangkoku:

Muži:

Rychlopalná pistole (25 m): 1. Strnad (ČR) 32 finálových zásahů (585), 2. Reitz (Něm.) 29 (589), 3. Čang Ťien (Čína) 25 (588).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít