Střelkyně Emmons chce zůstat v Čechách natrvalo, návrat po mateřské plánuje na MS

Trojnásobná olympijská medailistka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons se dnes vrátila ze Spojených států do České republiky. V rodné Plzni chce v létě přivést na svět druhého potomka a možná se tam s celou rodinou usadit natrvalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká reprezentantka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons na tiskové konferenci po svém příletu do České republiky

Česká reprezentantka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons na tiskové konferenci po svém příletu do České republiky | Zdroj: ČTK

„Plánuji tu zůstat zatím do OH v Riu de Janeiru, ale doufám, že tu budeme moci zůstat i pak, protože stěhovat už se opravdu nechceme,“ říkala po svém příletu na letiště Václava Havla Kateřina Emmons.

Společně s manželem Mattem se po hrách v Pekingu usadili v Minnesotě, kde měli mít ideální podmínky pro život sportovních střelců. Jenže pak přišlo rozhodnutí, že střelnice v blízkosti jejich domu se změní na kancelářské prostory, a museli se stěhovat do Colorada.

Tam sice měli dobré tréninkové podmínky, jenže tam zas chyběli kamarádi a hlavně rodina. Po dlouhém rozhodování tak přišel nápad přestěhovat se do Plzně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Střelkyně Kateřina Emmons se vrátila domů do Čech

„Navrhla jsem to já, přece jen jsou mi Čechy blízké. Už jsem věděla, když jsme se stěhovali z Minnesoty, že tady by nám bylo dobře. Matt sám pak říkal, že jiné takové místo není, museli bychom prostě všechno budovat znovu a na to už nemáme sílu.“

Do Čech zatím Kateřina přiletěla pouze s dcerkou Julií. Manžel Matt dohlíží v Coloradu na balení kontejneru a za rodinou se vydá až koncem března. U porodu druhého potomka Emmonsových už ale v červnu rozhodně bude.

Kateřina Emmons tak může počítat s podporou Matta nejen v posledních dnech před porodem, ale plánovat si i následný případný návrat ke sportu.

Návrat neuspěchat

„Hlavně se dostat zpátky do fyzičky a rehabilitovat. Prostě se vracet postupně, a ne jako minule,“ říká česká střelkyně, která by se mohla poprvé na vrcholné akci představit začátkem příštího roku, kdy se koná mistrovství světa.

„To nedokážu odhadnout. Uvidím, až se miminko narodí, pak by se dalo mluvit v procentech, ale zatím to je cíl. Půjdu za ním, a když se budu věnovat pouze vzduchovce, tak bych to měla zvládnout,“ věří Kateřina Emmons.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme