Střelkyně Kateřina Emmons zase trénuje s otcem Kůrkou

Víte, co mají společného slalomářka Šárka Záhrobská a střelkyně Kateřina Emmons? Poté, co dosáhly na olympijských hrách svých největších úspěchů v kariéře, skončila jejich spolupráce s otci-trenéry a jejich výsledky se začaly zhoršovat. Jenže zatímco u Záhrobských se za velkého humbuku spálily veškeré mosty, Kateřina Emmons se k otci v tichosti vrátila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Emmons | Foto: Alžběta Švarcová

„Možná po vzduchovkářském ME, kdy jsem ve finále nemohla. Malinko jsem to projela, ale ne že by to dopadlo úplně špatně, prostě to nebylo ono. Táta mi pak říkal, že by mě za medailí dotlačil. Uvědomila jsem si, že mi něco chybí. A byl to asi ten dril, na který jsem byla zvyklá. Vyhovuje mi tvrdší přístup," našla Kateřina Emmons kořeny obnovené spolupráce se svým otcem Petrem Kůrkou v březnovém evropském šampionátu.

Jeho tvrdý přístup ale nepoznává dennodenně při společném tréninku, několikanásobný mistr světa totiž vede jako hlavní kouč australskou reprezentaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Střelkyně Emmons o staronové spolupráci s otcem Petrem Kůrkou

„Posílám výsledky i terče, protože v Coloradu trénuju na elektronice. Po deseti ranách si fotím terče a posílám to tátovi. Přidám ještě slovní popis tréninku. Obdivuji jeho cit, naplánoval mi sezonu tak, že mi to sedí. Mám z toho výborný pocit,“ pochvaluje si olympijská vítězka z Pekingu.

Kateřinu Emmons při konzultacích s otcem brzdila jedna nepříjemná věc: časový posun mezi Austrálií a jejím domovem ve Spojených státech. „Je to hodně těžké, jedná se o 15 hodin. Musím buď vstát hodně brzo nebo být dlouho vzhůru.“

Vzájemná komunikace teď bude na nějaký čas jednodušší. Petr Kůrka totiž pro své australské svěřence naplánoval soustředění v Plzni, kde by měla zhruba do konce února pobývat i jeho dcera.

„Budeme spolu v Čechách asi měsíc. Myslím, že zpátky odlétají koncem ledna. Má tady ovšem početný tým, takže to asi bude sranda skloubit. Budu trénovat s klokany (smích).“

Líbilo by se mi finále

A co staronový trenér Petr Kůrka od Kateřiny Emmons v olympijské sezóně očekává?

„Očekává tvrdou práci, a co to přinese, to se uvidí. Je trošku opatrnější, už také ví, že nemůže čekat to, co jsem předvedla v Pekingu, protože mám rodinu a jiné starosti. Bude to jiné než posledně. Snad to spolu ještě dotáhneme do dobrého konce. Finále by bylo hezké,“ myslí si střelkyně Kateřina Emmons, která bude v Londýně obhajovat zlato ze vzduchové pušky a stříbro z malorážky.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme