Střelkyně Lenka Marušková se nevrátí, malý Vojtíšek je nejdůležitější

Skloubit vrcholovou kariéru a rodinu, to není u sportovkyň úplně nemožné. Ukazují to třeba oštěpařka Špotáková nebo puškařka Emmons. Další olympijská medailistka Lenka Marušková je doma spokojená a návrat neplánuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní střelkyně Lenka Marušková | Foto: Filip Jandourek

„Nevím, co bude a ani nic neplánuju. Jsem strašně ráda, že máme Vojtíška, protože dítě je dar. Těším se na každý okamžik s ním a na každou novou věc, kterou se naučí. To je pro mě nejdůležitější,“ usmívá se Lenka Marušková.

Radost z dítěte ale není to jediné, co vyhlídky nejúspěšnější české pistolářky ovlivňuje.

„Vzhledem k tomu, jak to teď vypadá na Českém střeleckém svazu, kde se všechno vrátilo do starých kolejí, tak můj názor je neměnný,“ připomíná Lenka Marušková návrat Břetislava Putny na post státního trenéra pistolových disciplín.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat neplánuji, protože dítě je dar a pro mě je nejdůležitější, říká střelkyně Lenka Marušková

Právě s Putnou odmítla po londýnských olympijských hrách kvůli vzájemným neshodám spolupracovat.

„To platí a platit bude vždycky.“ Tedy, že za působení tohoto trenéra reprezentovat nebude.

„Nikdy.“ Ale Lenka Marušková si stejně skloubení mateřských povinností s vrcholovou kariérou nedokáže příliš představit.

„Chci se věnovat Vojtíškovi na plný úvazek jako maminka. Nechci být maminka, co reprezentuje. Abych ho nechávala doma s někým jiným a přicházela o ty okamžiky, na které se těším, to mi bylo moc líto. Strašně jsem se na něj těšila.“

Co by aténská olympijská medailistka po mateřské dělala, pokud by to nebyla střelba, zatím vůbec neví. Možná by se zkusila uplatnit v oboru, který vystudovala, což je prevence kriminality.

Ale třeba také ne. Každopádně už musela i vrátit nafasovanou střeleckou výbavu, zůstaly jí jen zbraně. A i když na tu vzduchovou má provizorní střelecké stanoviště i doma mezi obývákem a ložnicí, zatím ji s malým Vojtíškem ani trénink neláká.

„Je pravda, že zatím nechodí ani neleze, tak by mi ve střelecké dráze nepřekážel, ale mě to zatím neláká. Zatím mě svrbí ruka po štětci, ale ani malovat nemůžu, protože to hrozně smrdí a Vojtíškovi by to mohlo vadit,“ dodává Lenka Marušková.

Ano, zkrátka rodina na prvním místě, a tak to u Lenky Maruškové zůstane. Možná i na úkor střelecké kariéry.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme