Střelkyně Sýkorová je olympijskou medailistkou, extra pozornosti se ale netěší

Adéla Sýkorová je bronzovou olympijskou medailistkou z her v Londýně, jako sportovní střelkyně se ale netěší takové popularitě jako někteří jiní sportovci. Vlastnit cenný kov z olympijských her má ale také své výhody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adéla Sýkorová | Foto: Pavel Bouda

Narodila se před šestadvaceti lety, a jak sama přiznává, od první třídy střílí díky tatínkovi skoro pořád. Velký průlom pro ni ale nastal až na loňské olympiádě. V tu dobu už sice byla vítězkou univerziády a dvojnásobnou medailistkou ze závodů Světového poháru, ovšem až po londýnském bronzu se stala více známou i mimo střelecké prostředí.

„Myslím, že to je docela pozitivní. Zažívám věci, které bych normálně nezažila, takže si to docela užívám. Nemyslím si, že by mi to nějak vadilo, ten zájem zase nějak extra velký není. A nějaké ty večírky nebo společenské akce se mi docela líbí.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Adéla Sýkorová má ve střeleckém prostředí zvučné jméno

Ale samozřejmě to není jen o večírcích, Adéla Sýkorová se teď už pravidelně objevuje i ve výčtu favoritek jednotlivých závodů a i soupeřky ji berou jako zdatnou konkurentku.

„Vždycky když se zdravím se soupeřkami, tak se mě ptají, jestli zase bude finále. Už se mnou počítají na vyšších příčkách,“ říká s úsměvem Adéla Sýkorová.

Co se naopak u usměvavé střelkyně příliš nezměnilo, je finanční zabezpečení. Zhodnotit olympijskou medaili jako někteří její předchůdci se jí nepovedlo.

„Ve střelbě ten zájem tak velký není. Dostala jsem sponzora na patrony, takže v tom to může být dobré. Ale jinak mi všechno platí střelecký svaz, stejně tak jako ostatním sportovcům, kteří střílí.“

Adéla Sýkorová si zkrátka nestěžuje a místo toho se raději soustředí na tréninky a závody, což se jí rozhodně vyplácí. Od londýnského bronzu už totiž dvakrát zvládla porazit ve Světovém poháru všechny soupeřky.

Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme