Střešovice předvedly neuvěřitelný obrat a jsou florbalovými mistry

Florbalisté Tatranu Střešovice vybojovali svůj čtrnáctý titul v české extralize. V rozhodujícím finále proti Remedicum Ostrava prohrávali v hale basketbalové Sparty už 0:5 a 3:8, přesto svého soupeře zdolaly 9:8 v prodloužení.

Florbalista Milan Garčar v akci

Florbalista Milan Garčar v akci | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Tatran Střešovice - FBC Ostrava 9:8 v prodl. (0:3, 2:3, 6:2 - 1:0)

Polovinu duelu se přitom zdálo, že titul vyhraje poprvné v historii ostravský celek. V první třetině se jeho hráči prosadili hned třikrát a v polovině duelu dokonce vedli 5:0. Ještě do druhé přestávky sice Střešovice snížily na 2:6, ale v začínající 51. minutě svítilo na světelné tabuli pro domácí ostudné skóre 3:8.

Do té doby bylo hostů plné hřiště, vedli zcela zaslouženě díky lepšímu pohybu a střelbě, ale posledních deset minut si budou ještě dlouho pamatovat. V nich totiž neměl Tatran co ztratit, nejprve díky Podhráskému snížil a vzápětí odvolal brankáře. Se šesti hráči v poli poté tlačil soupeře a střílel mu jeden gól za druhým.

Vyrovnání na 8:8 přinesl zásah Johanna von der Pahlena 61 sekund před koncem. A jen 65 sekund uplynulo z prodloužení, když bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti rozhodl o mistrovi Milan Garčar.

Branky a nahrávky: 32. Richter (Podhráský), 38. Hlavička z trestného střílení, 46. Fridrich (Ondrušek), 51. Podhráský (Fridrich), 54. Ondrušek (Von der Pahlen), 56. Hlavička (Podhráský), 57. Deutsch (Von der Pahlen), 59. Von der Pahlen (Podhráský), 62. Garčar - 2. Hanic (Daniš), 12. Curney (Machala), 20. Curney (Skácel), 27. Curney (Skácel), 30. Skácel (Curney), 39. Krzyžanek (Machala), 41. Žák (Skácel), 49. Žák (Curney). Rozhodčí: D. Bartošek, M. Bartošek. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:2. Diváci: 1500. Konečný stav série: 3:2.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít