Stříbrný kajakář Hradilek si dal jedno pivo. Velké oslavy ještě budou, řekl

Během prvních dnů olympijských her přišlo navštívit Česky dům v Londýně několik desítek významných hostů. Největší pozornost si ale vysloužil ten včerejším. Vavřinec Hradilek přinesl fanouškům ukázat stříbrnou medaili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek navštívil 1. srpna Český olympijský dům se stříbrnou medailí, kterou vybojoval na divoké vodě | Zdroj: ČTK

Před několikatisícový dav předstoupil první medailista české výpravy na hrách v Londýně Vavřinec Hradilek. Několik vyprávěl divákům, jak se proplétal se svým kajakem slalomovými brankami.

Na tvářích všech přítomných je k vidění široký úsměv podobný tomu Vavřincovu. Vávra, jak mu přezdívají kamarádi, se ochotně s fanoušky fotí, podepisuje, poskytuje rozhovory. V povzdálí ho sleduje trenér Miloslav Říha. Vše nasvědčuje tomu, že se za chvíli rozjedou bujaré oslavy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vavřinec Hradilek byl v Českém domě největší osobností

„Dneska to asi nebude úplně bujaré, protože zítra ještě jedou kluci a já mám povinnosti vůči ostatním trenérům a závodníkům, musím fungovat. Pak odlétáme domů. Budeme si na oslavu nějaký čas na jít, a to velmi rychle. Ze zkušenosti totiž vím, že se oslava musí udělat co nejdřív po dobu, co ta euforie trvá,“ vysvětluje mi už po cestě do zákulisí medailistův trenér.

Tam na Vavřince čeká několik desítek gratulantů, a také jedna milá povinnost. Musí svému trenérovi a dalším zájemcům načepovat pivo. „Už jsem pár oslav měl, takže s točením piva nějaké zkušenosti mám,“ ostatně na úhledných čepicích pěny načepovaných sklenic Hradílkovou rukou je to znát.

Stříbrný kajakář Hradilek: Vyhrát je vždycky lepší, ale na olympiádě se cení jakákoliv medaile

Číst článek

Jedné sám autor neodolá, další už ale odmítá. Je jasné, že oslavy opravdu nijak velké opravdu nebudou. „Postupem času to přijde a oslavíme to pořádně.“

Alkohol ale Vavřincovi při krátké oslavě nechyběl. Po celou dobu, kdy byl mezi slavícími hosty v Českém domě, neodložil nejen stříbrnou medaili, ale také svůj široký úsměv, který měl na tváří už od chvíle, kdy dojel finálovou jízdu.

Petr Kadeřábek, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme