Stříbro Synka zklamalo. Trošku jsme to podcenili, přiznal trenér

Pro většinu veslařů by bylo druhé místo z mistrovství Evropy úspěch. To ale neplatí u skifaře Ondřeje Synka. Trojnásobný světový šampion si přijel do Poznaně pro zlato. Jenže na jezeře Malta nestačil ve finále na Chorvata Damira Martina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spokojený Ondřej Synek na olympijském kanálu po svém semifinálovém vítězství | Foto: Michal Jurman

„Je to rozčarování a zklamání. Nevím, co se děje a je to na prd. Porazil mě člověk, který by mě porazit neměl. A blízko za mnou byli lidé, kteří by za mnou být neměli. Doufám, že se to nějak opraví,“ neskrýval obrovské zklamání Ondřej Synek. Na první pohled vypadal rozmrzele a bez nálady.

Podle jeho trenéra Milana Dolečka staršího ale nešlo čekat nic jiného. „Tuhle náladu mívá. Nemůže být spokojený, protože tu měl vyhrát a nevyhrál. Jde o to přetavit naštvání ve správný trénink, poučit se a udělat z toho zase dobrý výsledek.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Důvody, proč Ondřej Synek neobhájil evrospké zlato, zjišťoval reportér ČRo Mirko Vasić

Synek je spolu s Mahé Drysdalem suverénně nejlepší skifař posledních let, a pokud ve finálových závodech prohrál, tak většinou právě s novozélandskou legendou veslování. Teď ale ve své první soutěžní zkoušce této sezóny nestačil na Damira Martina.

„Chorvat, který ho porazil, jezdil párovou čtyřku. Vyhráli snad i olympiádu, takže to není žádný srab. Myslím si, že jsme to trochu podcenili, nevěřili jsme, že by mohl být tak rychlý. Bylo to hodně rychlé, takže na to, v jaké se nacházíme části sezony, ještě nebyl připravený,“ přemýšlí trenér.

Mirka Knapková získala na ME třetí zlato v řadě. Synek titul neobhájil, bral stříbro

Číst článek

Stejně jako každý rok, pokud nejsou olympijské hry, je ale hlavním cílem sezóny vyhrát světový šampionát. Ten je letos zároveň i kvalifikací na hry Rio de Janieru 2016. Olympijské hry jsou jedinou akcí, kterou Ondřej Synek nevyhrál a jeho motivace je obrovská.

Současné zklamání by ho tak mohlo hnát v nejbližší době k bezhlavému trénování. „Většinou to tak bývá. Když dostane ťafku, chce trošku přidat. Ale musí se to dávkovat rozumně, nejde se sedřít do mrtva. Má i hodně starostí okolo, tam bychom potřebovali ubrat a trošku víc odpočívat,“ myslí Milan Doleček starší.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme