Štybar byl na úvod své cyklokrosové sezony diskvalifikovaný, přesto skončil 4.

Bývalý dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar dojel ve svém první závodu mimo silnici v Essenu jako první, ale později byl za kolizi v cílové rovince s pozdějším vítězem Janem Denuwelaerem diskvalifikovaný. Nakonec tedy skončil ve čtvrtém dílu série bpost bank Trofee na 4. příčce.

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010.

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Štybar hodlá ve své zkrácené cyklokrosové sezoně absolvovat jen sedm závodů a hned v tom prvním neměl daleko k vítězství. Na těžké rozbahněné trati se sedmadvacetiletý cyklista pohyboval stále v čele a na cílovou rovinu na asfaltu vjížděl jako první, ovšem podél levé bariéry se před něj snažil dostat Denuwelaere, jehož český cyklista "zavřel".

Belgičan skončil na zemi a do cíle doklouzal jako druhý. Rozhodčí se zhruba deset minut po závodě radili a nakonec vyhlásili Denuwelaereho za vítěze. Štybara coby viníka pádu přeřadili na čtvrtou pozici ještě za Roba Peeterse a Nielse Alberta, kteří finišovali kousek za padajícím Denuwelaerem, který si ve 24 letech za kontroverzních okolností připsal největší výhru kariéry.

Příštím Štybarovým závodem bude 26. prosince Světový pohár v Zolderu a zkrácenou cyklokrosovou misi zakončí 12. ledna na mistrovství republiky doma ve Stříbře. V nedělním závodu SP v Namuru startovat nebude.

Cyklokrosový závod série bpost bank Trofee v Essenu (Belgie):

1. Denuwelaere 1:00:05, 2. Peeters stejný čas, 3. Albert (všichni Belg.), 4. Štybar (ČR) oba -1, 5. Nijs -32, 6. Vantornout (oba Belg.) -55, ...13. Zlámalík (ČR)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít