Štybar byl na úvod své cyklokrosové sezony diskvalifikovaný, přesto skončil 4.

Bývalý dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar dojel ve svém první závodu mimo silnici v Essenu jako první, ale později byl za kolizi v cílové rovince s pozdějším vítězem Janem Denuwelaerem diskvalifikovaný. Nakonec tedy skončil ve čtvrtém dílu série bpost bank Trofee na 4. příčce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Štybar hodlá ve své zkrácené cyklokrosové sezoně absolvovat jen sedm závodů a hned v tom prvním neměl daleko k vítězství. Na těžké rozbahněné trati se sedmadvacetiletý cyklista pohyboval stále v čele a na cílovou rovinu na asfaltu vjížděl jako první, ovšem podél levé bariéry se před něj snažil dostat Denuwelaere, jehož český cyklista "zavřel".

Belgičan skončil na zemi a do cíle doklouzal jako druhý. Rozhodčí se zhruba deset minut po závodě radili a nakonec vyhlásili Denuwelaereho za vítěze. Štybara coby viníka pádu přeřadili na čtvrtou pozici ještě za Roba Peeterse a Nielse Alberta, kteří finišovali kousek za padajícím Denuwelaerem, který si ve 24 letech za kontroverzních okolností připsal největší výhru kariéry.

Příštím Štybarovým závodem bude 26. prosince Světový pohár v Zolderu a zkrácenou cyklokrosovou misi zakončí 12. ledna na mistrovství republiky doma ve Stříbře. V nedělním závodu SP v Namuru startovat nebude.

Cyklokrosový závod série bpost bank Trofee v Essenu (Belgie):

1. Denuwelaere 1:00:05, 2. Peeters stejný čas, 3. Albert (všichni Belg.), 4. Štybar (ČR) oba -1, 5. Nijs -32, 6. Vantornout (oba Belg.) -55, ...13. Zlámalík (ČR)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme