Štybar se chystá na otcovství i jarní klasiky. Svůj rychlostní rekord už nepřekoná

Někteří špičkoví cyklisté mají za sebou úvodní závody silničářské sezony. Nepatří mezi ně Zdeněk Štybar, který bude chybět i na startu cyklokrosového mistrovství světa v Táboře. Dobrou zprávou ale je, že se po zranění dostává do formy a těší se na jarní jednorázové závody.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar letošní Vueltu kvůli zranění nepojede

Zdeněk Štybar letošní Vueltu kvůli zranění nepojede | Foto: Filip Jandourek

Rameno pochroumané po pádu v začátku cyklokrosové sezony už má Zdeněk Štybar podle svého odhadu na 80 procent v pořádku. Odhadl to při slavnostní prezentaci svého týmu Ettix-Quick Step v belgickém Gentu.

Stejně jako jeho trenér měl radost i z výsledků fyzických testů. „Progrese tam byla velká, takže mi to udělalo radost. Vyplatilo se dát delší oraz, začít najíždět kilometry čerstvý a nechat všechno doléčit. Kdyby byl takový progres i do dubna, byl bych hodně spokojený,“ říká rekonvalescent v plném tréninku Zdeněk Štybar.

Přehrát

00:00 / 00:00

O následujících nejen cyklistických měsících mluvil se Zdeňkem Štybarem reportér ČRo Tomáš Kohout

Už se smiřuje s tím, že doma v Táboře nebude obhajovat titul mistra světa v cyklokrosu, ale na druhé straně se má letos i na co těšit. Nedávno na sociálních sítích oznámil, že s manželkou čekají potomka.

Zatím se pro něj ale prý nic nemění. „Pořád jsem byl na soustředění. Pro ženu je to něco horšího, už osm týdnů leží v posteli a nemůže nic dělat. Asi se na to v tuhle chvíli těším víc než ona,“ tuší budoucí tatínek.

 

We wish you wonderful NEW YEAR 2015!! Zdenek, Ine and .....

Fotka zveřejněná uživatelem @stybarzdenek,Led 1, 2015 v 1:46 PST

První cíle sezony čekají Zdeňka Štybara na jarních jednorázových závodech, klasikách. „Náš tým nikdy nejel s jedním lídrem. Ani Tom Boonen nikdy nebyl jediný lídr. Myslím, že tenhle rok to bude to samé, tu roli si rozdělíme ve třech čtyřech lidech a s tím půjdeme do závodu.“

Ani čtyřnásobný vítěz závodu Paříž - Roubaix Tom Boonen nemá v týmu podporu pouze pro sebe. A letos vyhlásil poslední závod kariéry s touhou vyhrát i šampion Bradley Wiggins.

„Vždycky jezdil klasiky, než se vrhnul na Tour, a už loni jel perfektně. Když si Wiggins vezme do hlavy, že chce něco vyhrát, musíme to brát vážně,“ dává český cyklista najevo respekt k soupeři.

Ale jedno pokládá za jisté – už nepřekoná svůj rychlostní rekord na silničním kole. „Bylo to kolem 113 kilometrů v hodině. Někde ze sjezdu za autem a pak jsem byl už jen zalehlý. Není to tak dlouho, ale teď už se budu šetřit. Byl bych nerad, aby mi znovu dělali zuby,“ odpovídá se smíchem a novým chrupem cyklista Zdeněk Štybar.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme