Štybar touží po startu na cyklokrosovém MS v Táboře. Zatím ale léčí zranění

Cyklista Zdeněk Štybar zažil sezonu jako na houpačce. Po úspěších, kdy vyhrál mistrovství světa v cyklokrosu a republikový šampionát silničářů, ho potkaly dva ošklivé pády. Až to vypadalo, že by mohl kromě ocenění Král cyklistiky dostat i cenu pro „kaskadéra roku“.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar se stal v Hooger potřetí mistrem světa v cyklokrosu | Zdroj: Reuters

První pád potkal 28letého jezdce na ENECO Tour. Výsledkem byl zkrvavený obličej, který museli Štybarovi operovat a sešívat, pak jedl brčkem a to, že si nechal narůst vousy, byla jen drobnost.

„Manželka říkala, že to trochu škrábe,“ usmívá se Štybar. „Vousy sloužily jako ochrana jizev před sluníčkem. Jediné, s čím mám ještě problém, jsou zuby. Ještě mě čeká pár návštěv u zubaře,“ prozradil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Král cyklistiky za rok 2014 Zdeněk Štybar se vrátil ke zraněním, které během sezony utrpěl

Sotva se Štybar po zranění vrátil, stačil vyhrát silniční závod a následně se prakticky na témže místě jako v srpnu drsně zranit při cyklokrosu. Odneslo to rameno s potrhanými vazy.

„Když jedu přes nějaký hrbol, tak to pořád není ono. Když něco zvedám, tak mě rameno ještě bolí, zatím ho nemůžu používat tak, jak bych chtěl. Nejméně mě bolí na silničním kole, už jsem se začal vozit, ale jsme malinko pozadu,“ popisuje současný stav profesionální silničář, ale také trojnásobný mistr světa v cyklokrosu.

Právě duhový dres z letošního šampionátu v nizozemském Hoogerheide jezdce ze stáje Omega Pharma-Quick Step s ohledem na zdravotní stav poněkud znervózňuje.

„Titul mi teď malinko zkomplikoval život, do Tábora bych hrozně rád jel obhajovat,“ svěřuje se Štybar, který ale nemůže fanouškům slíbit, že se na start světového šampionátu v jižních Čechách postaví.

Tomáš Kohout, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme