Štybar vyhrál v Belgii závod série Superprestige

Dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar ovládl třetí závod série Superprestige v belgickém Hamme-Zoge. Dařilo se i Radomíru Šimůnkovi, který skončil pátý.

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010.

Zdeněk Štybar v čele MS v cyklokrosu 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Štybar dokázal triumfem v Hamme-Zogge přerušit vítěznou sérii Belgičana Nielse Alberta, který vyhrál předchozí dva závody Superprestige. Tentokrát ale dojel na čtvrtém místě.

Český cyklokrosař si hlídal téměř celou dobu situaci na špici startovního pole a nakonec měl v cíli náskok 9 sekund na belgickou dvojici Pauwels – Nijs. V celkovém pořadí patří Štybarovi čtvrtá příčka, tentokrát pátý Radomír Šimůnek je devátý.

V elitní kategorii se představili v Belgii ještě dva Češi. Jiří Polnický skončil na 25. místě, Martin Zlamalík byl o další dvě pozice zpět.

Třetí závod cyklokrosové série Superprestige v Hamme-Zogge (Belgie):

Muži: 1. Štybar (ČR) 1:04:20, 2. Pauwels, 3. Nijs oba +9, 4. Albert (všichni Belg.) +31, 5. Šimůnek (ČR) +33, 6. Aernouts (Belg.) +41, ...25. J. Polnický +1:53, 27. Zlámalík (oba ČR) +2:10

Průběžné pořadí: 1. Albert 42 b. 2, Nijs 39, 3. Štybar 37, ...9. Šimůnek 18

Jezdci do 23 let: 1. Teunissen 47:45, 2. Van Der Haar (oba Niz.), 3. Bosmans (Belg.) oba +2, ...19. Hník (ČR) +1:36

Průběžné pořadí: 1. Bosmans 43, ...23. Hník 1

Ženy: 1. Van den Brandová (Niz.) 40:35, 2. Ferrandová-Prévotová (Fr.), 3. Cantová (Belg.) obě +18

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít