Štybar vynechá MS v Americe, před cyklokrosem dostala přednost silnice

Zdeněk Štybar nebude startovat na únorovém mistrovství světa v cyklokrosu ve Spojených státech. Dvojnásobný mistr světa se tak rozhodl kvůli svému programu na silnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojnásobný cyklokrosový mistr světa Zdeněk Štybar | Foto: Kamil Jáša

Dvojnásobný mistr světa se chce aktuálně soustředit zejména na zisk sedmého domácího titulu, mistrovství republiky se jede už o nadcházejícím víkendu ve Stříbře a Štybar je jeho největším favoritem.

Na jeho rozhodnutí neúčastnit se mistrovství světa v USA se podepsal náročný program silniční cyklistiky a také fakt, že Štybar nechce letět do zámoří. Na cyklokrosových závodech v závěru loňského roku přitom Štybar dosahoval vynikajících výsledků a na světovém šampionátu by nebyl bez šance.

„Měl fantastické vánoční turné, jel tam dost závodů a byl skoro pořád na stupních vítězů. Určitě ho to těšilo, jenže já vím už od podzimu, kdy jsme to spolu probírali, že i když hledal nějaké možnosti, ten únor je pro něho hrozně daleký termín,“ uvedl dnes reprezentační kouč Stanislav Bambula.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme