Super Bowl vyhráli po bitvě Obři z New Yorku

Vítězi amerického Super Bowlu se stali už počtvrté hráči New Yorku Giants. V napínavém finále ligy amerického fotbalu NFL porazili tým New England Patriots 21:17.

Nejužitečnější hráč finále - rozehrávač New Yorku Eli Manning

Nejužitečnější hráč finále - rozehrávač New Yorku Eli Manning | Zdroj: Reuters

Začátek zápasu patřil Giants, kteří hned při první akci zatlačili obranou soupeře do jeho koncové zóny. Rozhodčí odpískali safety a New York vybojoval první dva body.

Vynikající práci pak na hřišti odvedl rozehrávač Giants Manning, který zaznamenal devět přihrávek za sebou, tou poslední poslal Victora Cruze pro touchdown.

Patriots se ke slovu dostali až v závěru poločasu, když osm vteřin před koncem poločasu nahrál Brady na touchdown Dannymu Woodheadovi.

00:00 / 00:00

Finále populárního Super Bowlu sledoval v USA také tamní zpravodaj Českého rozhlasu Vít Pohanka

Brady se pak v úvodu druhého poločasu zapsal do historie, když 16 přesnými přihrávkami za sebou zaznamenal nový rekord Super Bowlu. Patriots si navíc připsali další touchdown, tentokrát díky Aaronu Hernandezovi.

Giants ale v dalším průběhu zápasu zpevnili obranu a soupeři už skóre navýšit nedovolili. Podařily se jim dva přesné kopy a snížili na rozdíl pouhých dvou bodů.

Rozhodující chvíle přišla těsně před koncem, když Manning poslal dlouhý pas na Maria Manninghama. Celou akci zakončil rozhodujícím touchdownem Ahmad Bradshaw a poslal Giants do víru oslav.

Nejužitečnějším hráčem finále se stal rozehrávač New Yorku - Eli Manning.

Vzácnou trofej získali newyorští Obři už počtvrté. Vyrovali se tak týmu Green Bay. Lepší jsou už jen tři mužstva.