Superfinále florbalové extraligy ovládly týmy Herbadentu a Vítkovic

Posedmé za sebou ovládly extraligu žen florbalistky Herbadentu SJM Praha, které v superfinále porazily v pražské O2 aréně Vítkovice 3:2. Rozhodující branku vstřelila necelé tři minuty před koncem Denisa Billá. Mezi muži vybojovaly titul Vítkovice, které 4:3 porazily pražský Chodov. Triumf pro oba celky také znamená účast na říjnovém Poháru mistryň ve finském Tampere.

Superfinále play off florbalové extraligy žen Herbadent SJM Praha 11 - 1. SC Vítkovice hrané 20. dubna v pražské O2 areně. Hráčky Herbadentu se radují z vítězství. | Zdroj: ČTK

Herbadent rozhodl v závěru

Do zápasu přitom lépe vkročily Vítkovice, které se už ve 2. minutě utkání mohly ujmout vedení, jenomže Herbadent zachránila tyč. Postupně se obhájkyně titulu dostávaly do tempa a začaly své soupeřky přehrávat – poprvé tlak vyjádřily gólově v 15. minutě, když se prosadila Jarolímová.

Jen o minutu později už vedly Pražanky o dvě branky, Jílková našla přihrávkou zpoza brány Košturiakovou a ta se nemýlila. Dvoubrankový náskok držel Herbadent až do poslední třetiny, pak přišlo drama.

Nejprve snížila v 51. minutě Halfarová a jen za čtyři minuty nato srovnala Niemcová. Rozhodující moment přinesl čas 57:14, z levé strany nekompromisně poslala balonek k levé tyčce Billá a těsné vedení už Pražanky před rekordní návštěvou udržely.

Vítkovice uhájily těsné vedení

Triumf Vítkovic v mužském finále se také nerodilo lehce. Ostravané se ujali v 7. minutě vedení, levý horní roh Binderovy branky trefil přesně Veltšmíd. tentýž hráč zvyšoval v 17. minutě zápasu náskok Vítkovic na dva góly.

Chodov snížil na začátku druhého dějství, balonek po Zozulákově pokusu usměrnil do brány Sýkora. Vítkovice si vzaly dvoubrankový náskok zpět, když se po rychlé kombinaci prosadil Hrubý. A další branku přidal jen o chvíli později Tokoš.

Superfinále play off florbalové extraligy mužů JM Chodov - 1. SC Vítkovice hrané 20. dubna v pražské O2 areně. Hráči Vítkovic se radují z vítězství. | Foto: ČTK

Chodov dokázal znovu zareagovat v závěru druhé třetiny, naději dal pražskému celku přesným zásahem Wahlgren, který se pak mohl prosadit ještě dvakrát, jenže jednou neuspěl a podruhé zastavila jeho pokus tyčka.

Hned v úvodu třetí třetiny snížil Chodov na rozdíl jediného gólu, Sýkorův přesný pas zužitkoval Dóža. Vyrovnat už ale Pražané nedokázali.

Také Vítkovice slavily titul před rekordní návštěvou 10 451 diváků, pro Chodov je i stříbro historickým úspěchem.

Superfinále play-off extraligy florbalistek v pražské O2 areně:

Herbadent SJM Praha 11 - 1. SC Vítkovice 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Jarolímová (Čapková), 16. Košturiaková (Jílková), 58. Billá - 51. Halfarová (Kociánová), 55. Niemcová. Rozhodčí: Podlesný, Petřík. Vyloučení: 1:1. Bez využití: Diváci: 6295.

Superfinále play-off AutoCont extraligy florbalistů v pražské O2 areně:

1. SC Vítkovice - JM Chodov 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Veltšmíd (Tokoš), 18. Veltšmíd, 27. L. Hrubý (P. Suchánek), 33. Tokoš (P. Suchánek) - 24. T. Sýkora (Zozulák), 36. Wahlgren (Christiansson), 41. Dóža (Sýkora). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 10.451.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít