Superman Navrátil touží na MS zpopularizovat high diving

Z původního Supermana na současného ‚Supratila‘, přesně tak upravili nejlepší světoví skokané do vody přezdívku pro českého vyznavače tohoto sportu Michala Navrátila. Jejich respekt si bude snažit český reprezentant získat i zítra, kdy se disciplína s názvem high diving premiérově představí v rámci plaveckého mistrovství světa. Jako správný ‚Supratil‘ by Navrátil rád hrál v této velkolepé podívané jednu z hlavních rolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Navrátil u věže, ze které bude na MS skákat | Foto: Michal Jurman

Nikoliv „Jsem Bond, James Bond.“, ale „Jsem Michal, Michal Supratil.", přesně touto větou by se mohl představovat český reprezentant, který ke své přezdívce přišel kdysi během exhibičních skoků, při který skákal z výšek nad 25 metrů v červenou pláštěnkou kolem krku a tradičním supermanovským předpažením rukou.

V Barceloně Navrátil podobná herecká gesta vynechá a bude se snažit být hlavně výraznou postavou premiéry high divingu na světovém šampionátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Michalem Navrátilem mluvil o premiéře high divingu na MS reportér Michal Jurman

„Bude záležet na psychice, jakmile se nepovede jeden skok, nemusí se povést žádný. Já pojedu spíš na jistotu a kvalitně a uvidíme, jak to dopadne. Ale myslím, že do pátého místa bych se vešel, kdybych nic zásadního nepokazil,“ věří si český skokan s vyrýsovanou muskulaturou.

Pozvánku do Barcelony obdrželo pouze 14 pečlivě vybraných skokanů, kteří se nejdříve v pondělí představí v 1. kole dvěma lehčími skoky a ve středečním finále o třech skocích si to pak rozdají o medaile.

„Tyhle skoky určitě budou mít úspěch, jak mezi diváky, tak mezi skokany v celém světě, kteří můžou začít přemýšlet o tom, že jednou můžou bojovat za svoji vlast třeba na olympiádě právě v tomto sportu,“ přemýšlí Navrátil nahlas, kam až by současná popularizace high divingu mohla brzy dospět.

Atrakce v centru Barcelony

K tomu je ale potřeba nejdříve všeobecného úspěchu této disciplíny na letošním mistrovství světa, čemuž má přispět i atraktivita místa, na kterém budou skokané předvádět věci, pro normálního smrtelníka zapovězené. Skákat se totiž bude v přístavu v samém centru města, a to v případě mužů 27 metrů nad mořskou hladinou.

„Kdyby to bylo osmadvacet, pro někoho by to už bylo nepříjemné, i ten metr už je pak o psychice. Takhle to pro někoho bude spíš jednodušší,“ směje se při pohledu na sedmadvacetimetrovou věž postavenou z obyčejného lešení český Superman.

Své vruty, které by jej mohly přiblížit třeba i nejlepšímu českému výsledku na šampionátu, z ní začne kroutit už zítra odpoledne.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme