Světový florbalový šampionát v Brně a Ostravě překonal rekord v návštěvnosti

Mistrovství světa florbalistek patří minulosti. Češky nakonec zůstaly bez medaile. Rozhodla o tom jejich porážka se Švýcarskem 3:4 v prodloužení. Jaký ale turnaj byl? Především zapíše se do historie jako rekordní co do návštěvnosti. Vidělo ho celkem 43 806 fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České florbalistky děkují po prohraném duelu o 3. příčku divákům ostravské ČEZ arény a ti je za předvedený výkon odměnili aplausem | Zdroj: ČTK

O rekordních zápisech bylo jasno už po semifinálových duelech, protože diváci v Brně i Ostravě vzali florbalový šampionát za svůj.

„Věděli jsme, že nás v tom hlavně Ostrava nenechá. Jsme překvapení z toho Brna, i když já jsem čekal, že zápas se Švýcarskem ve skupině se nám podaří v Brně vyprodat. Není to ani otázka Brna, ale spíš otázka Česka. Věřili jsme, že se nám do Brna sjede Česko a Ostrava se s tím popere se ctí. Pokud bych měl hledat jedno malé negativum, tak jsem chtěl mít v Brně alespoň jednou vyprodáno,“ upřesnil šéf organizačního výboru Jan Jirovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Za florbalovým světovým šampionátem se ohlédl Pavel Petr

Trenér slovenské reprezentace Jaroslav Marks pak vysekl poklonu České florbalové unii. Turnaj proběhl bez jediného zádrhelu. „Prožil jsem velké množství světových šampionátů a musím říct, že je Česko suverénně nejlepší organizátor.“

Ženy si poprvé o medaile na mistrovství světa zahrály v roce 1997. Tehdejší šampionát se s tím současným vůbec nedá porovnávat.

„Ta změna je obrovská. Díky té krátké historii a přitom relativně vysoké úrovni, kam se florbal dostal, je logické, že šampionát od šampionátu vidíme obrovské pokroky. Myslím, že i s tím českým se nám podařilo laťku extrémně zvednout. Zejména jde o zájem mezinárodních médií. Mezinárodně se florbal dostává mezi sporty, které jsou těsně pod olympijskými hrami,“ říká prezident České florbalové unie Filip Šuman.

Je pochopitelné, že úspěšný šampionát zvedne ve světě nejen prestiž samotného florbalu, ale také českého sportu jako takového. „Kdy se u úspěšně uspořádané akce dokazuje, že Češi zvládnou organizaci. Měli jsme tu v posledních letech několik dobře zvládnutých akcí – MS v biatlonu, MS v basketbalu žen.“

Ne všechny akce se vydaří

Není to ale vždy jen o úspěchu. Některé akce se nevydaří. „Ty jsou často zmiňované ještě déle. Česká republika musí vždy zvažovat, jakou reputaci jednotlivými šampionáty získá, ale pokud se ČR může do zahraničí něčím prezentovat, tak je to zejména velkými sportovními akcemi. Ty získávají v zahraničí takovou medializaci, kterou by normálně zaplatit nebylo možné,“ uvědomuje si Filip Šuman. Už za pět let by se do České republiky mohl pro změnu vrátit světový šampionát florbalistů.

Pavel Petr, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme