Synek a Knapková jsou novými mistry Evropy na skifu

Velkého úspěchu dosáhli čeští skifaři na mistrovství Evropy ve španělské Seville. Novými evropskými šampiony se stali Ondřej Synek i Miroslava Knapková, o další český úspěch se zasloužila čtveřice veslařů ve složení Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník. Ti získali v soutěži lehkých vah stříbrnou medaili.

Skifař Ondřej Synek se raduje z vítězství v závodě mistrovství Evropy ve španělské Seville | Zdroj: ČTK

Ondřej Synek si připsal druhý titul mistra Evropy ve skifu, když ve finálové jízdě o více než čtyři sekundy předčil Němce Marcela Hackera.

Jen pár minut po Synkově triumfu si dojela do cíle pro další český úspěch Miroslava Knapková. Ta projela trať o více než dvě sekundy rychleji než druhá Rakušanka Magdalena Lobnigová. Dvaatřicetiletá skifařka tak získala svoji třetí medaili z mistrovství Evropy.

Skvělého výsledku dosáhla také čtyřka bez kormidelníka lehkých vah ve složení Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník. Českou posádku porazila pouze dánská loď.

Pátý skončil dvojskif ve složení Denisa Čvančarová - Lenka Antošová. Dvojka bez kormidelnice Kateřina Kopecká, Martina Stillerová obsadila místo šesté.

Mistrovství­ Evropy ve veslování v Seville:

Muži:

Skif: 1. Synek (ČR) 7:36,35.
Skif lehkých vah: 1. Stephansen (Dán.) 7:37,93.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Bedik, Stojič (Srb.) 7:02,59.
Dvojka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Niepmann, Tramer (Švýc.) 7:23,21.
Dvojskif: 1. Fossi, Battisti (It.) 6:37,05, ...B-finále: 5. Andrle, Plocek (ČR) 6:55,50.
Dvojskif lehkých vah: 1. Delayre, Azou (Fr.) 6:56,61, ...D-finále: 2. Kapa, Slavík (ČR) 7:20,44.
Čtyřka bez kormidelníka: 1. Nizozemsko (Meylink, Hendriks, Versluis, Lücken) 6:21,79.
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Dánsko (Winther, Larsen, Barsöe, Jörgensen) 6:27,28, 2. ČR (Vraštil, Kopáč, O. Vetešník, J. Vetešník) 6:29,68.
Párová čtyřka: 1. Německo (Schulze, Heinrich, Schoof, Grohmann) 6:07,41 ...B-finále: 6. ČR (Vitásek, Ouředníček, Basl, Štěrbák) 6:17,03.
Osmiveslice: 1. Německo (Munski, Ocik, Reinelt, Drahotta, Braun, Schmidt, Wilke, Johannesen, korm. Sauer) 5:59,00, ...6. ČR (Klang, Podrazil, Jirka, Pilc, Doleček, Melichar, Koloc, Altman, korm. Hejdůšek) 6:07,01.

Ženy:

Skif: 1. Knapková (ČR) 8:15,48.
Skif lehkých vah: 1. Nikolaiduová (Řec.) 8:32,92, ...B-finále: 1. Nacházelová (ČR).
Dvojskif: 1. Vistartaiteová, Valciukaiteová (Lit.) 7:21,87, ...5. D. Čvančarová, L. Antošová (ČR) 7:45,60.
Dvojskif lehkých vah: 1. Milaniová, Sancassaniová (It.) 7:37,92, ...B-finále: 5. Šírerová, Pazderková (ČR) 8:01,13.
Dvojka bez kormidelnice: 1. Grigorasová, Boghianová (Rum.) 7:49,09, ...6. Kopecká, Stillerová (ČR) 8:19,28.
Párová čtyřka: 1. Německo (Thieleová, Baerová, Richterová, Oppeltová) 6:45,01.
Osmiveslice: 1. Rumunsko (Cogianuová, Zahariaová, Grigorasová, Dorneanuová, Cojocariuová, Boghianová, Lupascuová, Albuová, korm. Drunceaová) 6:41,83.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít