Synek představil kolekci pro Londýn s Kupkovými motivy

Olympijské hry v Londýně začnou za 231 dní a ode dneška už čeští sportovci vědí v čem do britské metropole pojedou. Před malou chvílí totiž byla odtajněna kolekce oblečení pro českou výpravu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veslař Synek představoval olympijskou kolekci v Národní galerii

Veslař Synek představoval olympijskou kolekci v Národní galerii | Zdroj: ČTK

Byl u toho také reportér Jan Suchan, se kterým si ve Večerním Radiožurnálu povídala moderátorka Daniela Karafiátová.

Jane, popiš nám tedy jak olympijská kolekce vypadá.

Nejsem sice příslušníkem módní policie, ale musím říct, že kolekce se velmi povedla. Oblečení je laděno do národních barev s využitím černé. Většina obsahuje motiv obrazu od Františka Kupky Dvoubarevná fuga, která právě v roce 2012 slaví stoleté výročí. To, že se propojila kultura a sport, si hodně pochvaloval předseda ČOV Milan Jirásek. Navíc kolekce byla odtajněna v Národní galerii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Jan Suchan o olympijské kolekci pro Londýn

Je něčím oblečení pro české sportovce výjimečné?

Kromě toho, že je většina triček a bund poseta abstraktními křivkami, tak si dali návrháři práci s jednou vychytávkou spojenou s typickým anglickým počasím, protože pokud začne pršet, tak se rysy dvoubarevné fugy ještě více zvýrazní. A o tom veslař Ondřej Synek s úsměvem prohlásil, že Češi budou jediná výprava, která s chutí vyběhne do deště.

Jak se kolekce líbí samotným sportovcům?

Když už jsem zmínil Synka, tak ten si ji velmi pochvaloval, stejně jako všichni, se kterými jsem mluvil. Jmenovitě vodním slalomářům Hradílkovi a Ježkovi. Pokud byste chtěli posoudit jejich krásu i vy, tak můžete už od zítřka, kdy najdete kolekci v obchodech.

Daniela Pavlíčková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme