Synek s Knapkovou zvládli úvodní jízdy na MS, brzdilo je pouze velké vedro

Krásná krajina a teplé počasí, diváci si na veslařském mistrovství světa u jezera Aiguebelette určitě první závodní den užívali. A platilo to svým způsobem i pro největší české hvězdy - skifaře Mirku Knapkovou a Ondřeje Synka. Oba bez problémů postoupili z rozjížděk do čtvrtfinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek a Mirka Knapková na veslařském mistrovství světa ve Francii

Ondřej Synek a Mirka Knapková na veslařském mistrovství světa ve Francii | Zdroj: ČTK

„První kilometr jsem jel normálně, ujel jsem jim a pak už jsem si to hlídal. Na druhou stranu byl to první závod a nejelo se mi úplně suprově. Ale snad se to ještě rozjede, zhodnotil úvodní jízdu Ondřej Synek.

„Chtěla jsem si vyzkoušet závodní tempo a jela jsem proto naplno,“ prozradila Mirka Knapková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek s Mirkou Knapkovou zvládli úvodní jízdy na MS, brzdilo je pouze velké vedro

Každý pojal úvodní zahřívací jízdu v trochu jiném stylu. Výsledek byl ale totožný, soupeřům, kteří byli kvůli velkému počtu skifařů zatím z výkonnostně slabší kategorie, koukali celou dobu na záda.

A to ve veslování, kde se jezdí pozadu, znamená, že vedete. Synkovi tak bylo největším protivníkem teplé počasí.

„Hodně se potím, a když se mi zpotí ruce, tak mi kloužou vesla. Takže jsem si ještě těsně před startem pořád utíral ruce. To bylo nejvíc nepříjemný.“ Nebyla to ale zásadní potíž, která by nějak ovlivnila jeho jízdu. Mirka Knapková si pak jasnou oblohu a slunce pochvalovala.

„Počasí bylo úplně super, byla úplná hladinka. V porovnání s tréninkem, kdy se to strašně houpe. Ne kvůli počasí, ale kvůli počtu lodí. To je voda taková rozrytá.“

Skifař Ondřej Synek si pochvaluje dějiště MS, ale formu nechce odhadovat

Číst článek

A tak si olympijská vítězka rozjížďku užila - pokud je to možné u veslování říct. Navíc teploty kolem třiceti stupňů byly proti jejímu nedávnému tréninku nedaleko odsud vlastně pohodové.

„To počasí ještě horší. Bylo okolo 37 stupňů a to vedro už bylo nesnesitelné. Takže jsem na to trošičku zvyklá, ale samozřejmě bych ocenila, kdyby bylo tak o pět stupňů míň.“

A to Mirce Knapkové při dalších jízdách na světovém šampionátu splní, v dalších dnech mají totiž teploty klesnout.

Mirko Vasić, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme