Synek se ke čtvrtému titulu 'došťouchal', Knapkovou těší úspěch před Riem

Skifař Ondřej Synek se stal po třetí za sebou mistrem světa. Celkově svůj čtvrtý triumf vybojoval na mistrovství světa ve Francii na jezeře Aiguebelette. Úspěch české výpravy podtrhla Mirka Knapková, který si ve finále skifařek dojela pro druhé místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Synek a Mirka Knapková na veslařském mistrovství světa ve Francii | Zdroj: ČTK

„Jsme strašně unavený, hrozně mě bolí nohy a asi mi to za chvíli dojde. Je to super, vyhrál jsem počtvrté MS a sebral jsem Drysdaleovi možnost vyhrát pošesté, tím by se stal nejlepším veslařem historie. Ještě jsem mu to o kousek oddálil,“ radoval se Ondřej Synek těsně po vystoupení z lodě.

Triumfem na světovém šampionátu spravil dojem z doposud neúspěšné sezony. „Nezačala vůbec dobře, měl jsem nějaké zdravotní problémy a pak jsem se soustředil, abych uspěl na MS, což se povedlo. Ale ani jsem v to nedoufal,“ přiznal čtyřnásobný nejlepší skifař světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pocity obou českých medailistů z veslařského MS získal hned po finále reportér ČRo Mirko Vasić

„Musím poděkovat Honzovi Lapáčkovi, se kterým jsem rozebíral semifinále, které se mi moc nepovedlo. Říkal, že musím jet dlouhá tempa, tak jsem se snažil a jel jsem celou dobu v pohodě. Drysdaleovi jsem ujížděl i v třetí pětistovce, což není normální,“ všiml si.

„V posledních 250 metrech jsem už jen zavřel oči a jel. Hrozně mi vytuhly ruce, ale nějak jsem to tam došťouchal. V cíli jsme ani nevěděl, jestli jsem vyhrál, nebo jestli jsem druhý. To až když se rozsvítila tabule,“ vylíčil dojmy těsně po dojezdu napínavého souboje.

Na jezeře Aiguebelette obhájil titul z loňského MS v Nizozemsku. Navíc znovu těsně porazil Mahého Drysdalea. „Je to velká motivace. Ať všichni vidí, že když se v sezoně nedaří, dá se uspět. V semifinále jsem dostal na zadek, ale ve finále to bylo úplně jinak,“ dodal mistr světa.

Ondřej Synek je počtvrté mistrem světa. Knapková si vyveslovala stříbro

Číst článek

Mirka Knapková se vloni nedostala ani do finále A, letos v něm vybojovala stříbrnou medaili, která je už jejím šestým cenným kovem ze světového měření.

„Jsem strašně šťastná, hlavně když je to rok před olympiádou. Konkurence byla nesmírně velká, postup do finále A byl velký úspěch a asi ze mě spadla nervozita. Věděla jsem, že pokud budu chtít bojovat o medaile, bude to hodně náročné,“ tušila ještě před startem skifařka.

V boji o medaile podlehla jen australské favoritce Crowové. „Ani jsem nepomýšlela, že bych ji periferně viděla. Těší mě to a jsem z toho překvapená. Jela jsem nadoraz, ale nejsem úplně 'vyšitá'. To je velký příslib do příštího roku,“ vzhlíží k Riu Mirka Knapková.

Mirko Vasić, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme