Synek se věnuje rodině a přemýšlí, že by zkusil další disciplínu

Olympijští medailisté z Londýna mají v těchto dnech napilno. Kajakář Vavřinec Hradilek jede závod Světového poháru, atletky Hejnová se Špotákovou objíždí závody Diamantové ligy, tenistky Hradecká s Hlaváčkovou se chystají na US Open, biker Kulhavý se zase připravuje na mistrovství světa. A veslař Ondřej Synek se zase chystá na domácí šampionát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stříbrný Ondřej Synek na LOH v Londýně 2012 | Zdroj: ČTK

„Půjdu na vodu jenom jednou, protože není čas, musím se věnovat rodině a taky si trochu užít volna. Půjdu se jednou svézt, připravím lodě a uvidíme jak to dopadne,“ prozrazuje skifař Synek, jak se bude chystat na mezinárodní mistrovství České republiky, které se koná příští víkend v Račicích.

Stříbrný medailista z Pekingu i Londýna chce přitom na domácím šampionátu zvládnout hned tři disciplíny.

„Budu muset, abych si neudělal ostudu, dojet do cíle. Uvidíme, jestli to bude finálová účast nebo medaile, nechám se překvapit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Synek přemýšlí, že by v příští sezoně zkusil i jinou disciplínu než jen skif

V Račicích pojede Synek nejen na oblíbeném skifu, ale také na dvojskifu a na dvojce bez kormidelníka. Společně s ním usedne do lodi Jan Gruber.

„Jsme kamarádi už strašně dlouho, ne od dětství, ale od školního věku. Dokonce jsme začínali v jedné loděnici, ale nikdy jsme spolu nejeli závod na mistrovství republiky, tak jsme si říkali, že už je načase. Navíc Honza teď skončil s veslováním, takže je to poslední možnost, kdy s ním můžu jet.“

Domácí šampionát ale nemusí být posledním podnikem, na kterém se Ondřej Synek představí v nezvyklé roli. Podobné plány jako letos má totiž i pro světový šampionát, který se koná příští rok.

„Na skifu zůstanu určitě, spíš přemýšlím, jestli k tomu nepřidám ještě nějakou další disciplínu. To ale musíme vše zvážit a probrat, protože časový harmonogram světového šampionátu je zvláštní a každý rok se mění,“ říká Ondřej Synek a hned také prozrazuje, v jaké další disciplíně by mohl příští rok sbírat vavříny.

„Nejspíš dvojskif. To je jediná sezona, kdy by se to dalo vyzkoušet, protože další dvě sezony už jsou zase směřované k olympiádě, to už by bylo… no, ne rizikové, ale prostě by bylo lepší vyzkoušet to teď,“ prozrazuje Ondřej Synek.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme