Tábor čeká MČR v atletice. Špotáková bude usilovat o jedenáctý titul

Ženský oštěp, to je v posledních letech především Barbora Špotáková. Dvojnásobná olympijská vítězka se chystá na obhajobu titulu v brazilském Riu a součástí její přípravy je i mistrovství republiky v Táboře, kde bude tento víkend závodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková | Foto: Filip Jandourek

Barbora Špotáková si v březnu zlomila zánártní kost, ale už na nedávném Memoriálu Josefa Odložila hodila přes 63 metrů.

Navzdory nedávnému zranění se tedy zdá, že se tréninkový výpadek na Špotákové projevuje již jen minimálně. Sama česká oštěpařka ale říká, že má tréninkové manko v běžecké přípravě. Však také na již zmíněném mítinku v Praze experimentovala s rozběhem.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nohu se už nebojím, říká před nadcházejícím MČR v atletice oštěpařka Barbora Špotáková

Poslední hod ale absolvovala naplno, hodila přes velmi solidních 63 metrů. Teď se nechce šetřit ve všech sériích a doufá, že i její hody budou o něco delší.

„Snad se to bude lepšit. Doufám, že to bude více stabilizované a že už rovnou začnu z plného rozběhu. A hlavně se už o nohu nemusím bát. Na tom Odložilovi jsem pořád zkoumala, jak to je a teď už tomu věřím na sto procent. Už to tedy nemusím mít v hlavě, a když chcete hodit daleko, tak to v hlavě mít nemůžete,“ říká Barbora Špotáková, která bude útočit na svůj jedenáctý titul národní šampionky.

Hendikepované oštěpařce pomáhá při tréninku i světový rekordman Železný

Číst článek

Ženský oštěp bude na programu v neděli od 15 hodin. Zajímavá například bude i mužská soutěž oštěpařů s Jakubem Vadlejchem a Vítězslavem Veselým, nebo mužská koulařská soutěž, která je na programu už v pátek odpoledne.

Celkově ale šéftrenér Českého atletického svazu Tomáš Dvořák očekává, že napínavá budou všechna klání, kde budou startovat atleti s šancí splnit buď limit na evropský šampionát nebo na olympijské hry.

„Věřím, že minimálně pět závodníků pro mistrovství Evropy dosáhne na potřebný výkon. Aktuálně nejblíže olympijskému startu má běžkyně Lucie Sekanová, které stačí zaběhnout limit pro mistrovství Evropy, a tím potvrdit svůj olympijský limit pro olympijské hry,“ prohlásil Tomáš Dvořák.

ČRo, Martin Charvát, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme