Tábor láká organizace Evropského poháru triatlonistů

Ode dneška za dva týdny už budeme o závodu triatlonového Evropského poháru juniorů v Táboře mluvit v minulém čase. V přítomném nebo budoucím ale bude možné stále rozebírat šance jihočeských organizátorů na pořádání Evropského poháru mužů, který je pro ně velkým lákadlem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Triatlonisté | Zdroj: ČTK

Juniorský Evropský pohár se v Táboře konal poprvé loni, a to s velkým úspěchem. Dobré atmosféry, organizace i zajímavých tratí, které jsou při plavání, cyklistice i běhu v centru města, si všimli také zahraniční účastníci.

"Ohlasy závodníků a jejich doprovodu byly úžasné, až nás to překvapilo. Dokonce tvrdili, že to byl nejlepší podnik seriálu v loňském roce. Já na žádném nebyl, ale Martin, hlavní trenér klubu, to potvrzoval. Doufám, že se nám to podaří udržet," věří ředitel závodu Karel Hotový a Martinem myslí svého syna, trenéra táborských triatlonistů a dalšího z organizátorů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tábor láká organizace Evropského poháru triatlonistů

Martin Hotový se už před loňskou premiérou kontinentálního poháru juniorů netajil touhou přivést k rybníku Jordán evropskou špičku v mužské kategorii.

"Tato myšlenka už není o samotné organizaci, ale o penězích. Jen samotná skutečnost, že nám Evropská triatlonová unie závod přidělí, stojí desetitisíce eur. Musí tomu být nakloněn hlavní partner, což je posledních šest let energetická společnost E-on. Ta to zatím nevidí jako svou prioritu, takže jsme trochu limitováni," vysvětluje Karel Hotový.

Jordán bude vypuštěný

Ale finance nejsou jedinou brzdou ve snaze skupiny pořadatelů kolem Karla Hotového. V příštích letech totiž Jihočeši přijdou o tradiční místo konání plavecké části.

"V následujících třech letech budeme limitováni tím, že bude vypuštěn Jordán. Během těch tří let si to dáme dohromady, rozmyslíme a potom bychom se pokusili do toho jít," říká Karel Hotový.

Vypuštění Jordánu ale neznamená, že by se po jeho dobu v husitském městě nekonal žádný triatlonový závod - organizátoři už mají dokonce vytipované i náhradní vodní plochy. Jenže žádná z nich není poblíž centra, a tak tradiční podnik ztratí něco ze své atraktivity.

Proto zatím Táboráci o pořádání seniorského Evropského poháru usilovat nebudou. Jejich nejbližším cílem je ale stejně především dobrý průběh 29. Velké ceny Tábora, v jejímž rámci uvidí fanoušci kromě Evropského poháru juniorů ještě závod Českého poháru mužů nebo republikový šampionát žactva a dorostenců. To vše v neděli 31. července.

Alena Benešová, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme