Tajemství úspěchu volejbalistů Ostravy

Mužská volejbalová Kooperativa extraliga má za sebou sedmé kolo. A v čele soutěže se vůbec nic nemění. Ligu vede i nadále DHL Ostrava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český volejbal | Foto: Český volejbalový svaz

Šest zápasů a stejný počet vítězství. To je impozantní bilance vstupu do sezóny pro držitele posledních bronzových medailí.

,, Já jsem byl optimista, ale tohle je nad očekávání. Dbám na kolektivní pojetí hry a je to vidět. Navíc i hráči na střídačce žijí s mužstvem a to dodává sebedůvěru. Každé vítězství nás posílí a roste i respekt z našeho týmu. To zatím dává týmu sílu, " vysvětuje trenér Jaroslav Tomáš.

Ostrava je jako jediná zatím bez porážky a vede soutěž, i když má vinou lichého počtu účastníků odehráno o zápas méně. Nejvíce ale zaráží, že takto povedený start do sezóny vyšel týmu DHL i navzdory tomu, že v úvodních kolech nastupovalo kvulí mnoha zraněním jen torzo sestavy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tajemství ostravského úspěchu

,, Až do pátého utkání jsme nebyli kompletní. Měli jsme 4 zraněné hráče, takže také proto jsem opravdu spokojený, " potvrdil Tomáš.

Vyrovnaná sezóna

Jaroslav Tomáš je aktuálně nejdéle sloužícím koučem na lavičce jednoho extraligového celku. V ostravském klubu se pohybuje už dvanáct let. A i když se před sezónou se mluvilo o tom, že spoustu celků postihla ekonomická krize, kvůli které odcházeli nejlepší hráči, podle zkušeného lodivoda kvalita ligy neklesla.

,, Když se podíváme na tabulku, tak není možno si tipnout prvních pět družstev. To je výhoda, navíc jsou hodně překvapivé výsledky."

I na severu Moravy se šlo s rozpočtem dolů, ale na výsledcích se to zatím nijak neprojevilo.

,,Družstvo, co jsem si představoval, jsme udrželi. Navíc jsme velmi vhodně doplnili, především univerzálem Michalovičem, " uzavřel trenér Jaroslav Tomáš.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme