Tak trochu jiný titul. USK muselo o vítězství s Brnem tvrdě bojovat

Dlouhá noc dnes patrně čeká basketbalistky USK Praha - z Brna si totiž po třetím vítězném utkání finále ženské basketbalové ligy odváží třetí titul v řadě. O ukončení série rozhodly až v prodloužení výsledkem 80:73. Tentokrát je soupeřky z Brna až na jeden zápas nenechaly vydechnout a po dlouhé době si těžce vydobytý titul užívají trochu jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finále play off basketbalové ligy žen, 4. zápas, BK IMOS Brno - ZVVZ USK Praha 2. května v Brně. Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly potřetí za sebou mistrovský titul. | Zdroj: ČTK

Euforie v pražském týmu, zklamání na brněnské straně - obrázek, který byl v závěru finále ženské basketbalové ligy k vidění třetí sezonu v řadě. Letos poprvé v něm ale brněnské družstvo neneslo nálepku "těch druhých", se kterými je pro USK jakýkoli zápas jen formalitou. Vyrovnané zápasy dvakrát rozhodl jen bod, ten poslední dokonce až prodloužení.

„Celý zápas jsme prohrávaly, snažily jsme se, ale když už jsme se trochu přiblížily nebo se přehouply přes tu hranici, měly jeden dva body napřed, tak jsme zase udělaly nějakou chybu v obraně a zase se Brno dotáhlo. Nebyl moment, kdy už jsme si myslely, že to máme v kapse,“ naznačuje pražská pivotka Ilona Burgrová, že o vítězství se její tým bál po celou dobu.

A na to v české lize dva roky nebyl zvyklý. Na druhé straně, trenérka Natália Hejková je za napínavou sérii i rozhodující utkání ráda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z rozhodujícího finálového utkání mezi USK a IMOSem natočila Zuzana Plíšková

„Kdybychom to vyhrály o dvacet, to se pak člověk nudí a jen čeká, kdy přijdou oslavy, takhle je to zajímavější. Ještě jednu věc musím říct: měly jsme takovou přídavnou motivaci, vzhledem k situaci, která se odehrála v zákulisí. To nás nakoplo a je to fajn.“

O jakou motivaci šlo, si ale nechala pro sebe. Radost jejích svěřenkyň přišla každopádně za pět minut dvanáct - dramatické zápasy stály šestinásobné mistryně spoustu sil.

„Určitě to bylo nesrovnatelně vyčerpávající, už proto, že se nám zranila Jelena Dubljevičová, takže jsme to hráli ve třech pivotech, kapitola sama pro sebe je Jelena Škerovičová, která celé finále odehrála s výronem v kotníku, celou nohu černou a ke konci zápasu se jí stalo něco s rukou. Myslím, že jsme to dohráli s vypětím všech sil,“ doplňuje Ilona Burgrová, která už spíše než na poslední zápas pomýšlí na oslavy.

„Budou asi menší, než kdybychom to slavili na domácí palubovce, bude ale stejně nějaké šampaňské v autobuse a stavíme se asi na benzince, něco pokoupíme a uvidíme. Myslím si, že to bude víc spontánní, že to není nic plánovaného.“

Zápasy diváky nezklamaly

O co cennější je těžce vybojovaný titul, o to větší zklamání panuje v brněnském týmu, kterému dvakrát v sérii proteklo vítězství mezi prsty.

„Určitě je to zklamání, my jsme si na to věřili, zápas vypadal dobře. Tenhle rok jsme měli mnohem kvalitnější tým a zápasy určitě nezklamaly diváka, myslím, že jsme odehráli super sérii finálovou, ale tak bohužel to dopadlo lépe pro Prahu,“ říká brněnská hráčka Romana Hejdová.

Finále play off ŽBL, 4. zápas, BK IMOS Brno - ZVVZ USK Praha 2. května v Brně. Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly potřetí za sebou mistrovský titul. Na snímku přebírají stříbrné medaile trenér Brna Jan Bobrovský (vpravo) a Hana Horáková (druhá zprava). | Foto: ČTK

S kamarádkou Ilonou Burgrovou se už ale krátce po zápasu dává vesele do řeči. Rivalita z finále jde stranou.

„Každý máme něco, nějaký styl hry, víme to o sobě. Taky už spolu nebo proti sobě nějakou dobu hrajeme, ale myslím si, že po zápase už je to takové, že si z toho děláme spíš legraci, než že by člověk někomu něco vyčítal,“ usmívá se Burgrová.

„Já jsem na ni naštvaná, na Ilču, hlavně jak dává ty lokýtky a filmuje fauly, ale jinak je to dobrá holka… Je to sport. Já jí pogratuluju a ona mi taky pogratuluje, ke druhému místu,“ bere sportovně další ligové stříbro Romana Hejdová z IMOSu Brno.

Tereza Jelínková, Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme