Takhle končit nebudu, řekla si Hilgertová. Ve 49 letech opět chystá boj o reprezentaci

Až jaro pustí do vody české vodní slalomáře, je jisté, že mezi nimi nebude chybět kajakářka Štěpánka Hilgertová. Tradici zachová dvojnásobná olympijská vítězka i letos - až se vrátí z Austrálie, bude pokračovat s tréninkem v Čechách a ve 49 letech znovu zabojuje o nominaci do národního týmu, už třicátou v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová se i ve 47 letech dostala do finále MS | Foto: Jan Homolka / Kanoe.cz

Po pěti letech zamířila Štěpánka Hilgertová na trénink do Austrálie na kanál v Penrithu, místo svého olympijského triumfu. Svým fanouškům ukázala, že u protinožců nejen poznávala místní zvířenu - klokany, koaly, ptáky nebo ještěry, koupala se pod vodopády, ale hlavně pořádně trénovala, aby letos zažila lepší sezonu než vloni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánka Hilgertová oslaví 49. narozeniny, pak se pokusí o 30. nominaci do reprezentace v řadě

„Loňská sezona byla taková nijaká. Po ne úplně stoprocentní přípravě jsem se snažila v domácí nominaci podat maximální výkon, ale na olympiádu to nestačilo. Pak jsem hledala správný drajv a koncentraci pro závody,“ vysvětluje Štěpánka Hilgertová.

V přípravě měla problémy s ramenem, pak poprvé od roku 1988 chyběla na olympijských hrách a ani na mistrovství Evropy nebo Světových pohárech se ani jednou nedostala do finále. A tak přemýšlela, že svou dlouhou a veleúspěšnou kajakářskou kariéru uzavře.

„Upřímně řečeno jsem o konci uvažovala, ale ne kvůli výsledkům, spíš kvůli mým pocitům. Ale pak jsem si řekla, že takhle bych se sportem končit nechtěla. Letos je to o 100 procent lepší, doufám, že zdraví ještě bude držet,“ říká v nahrávce pro Český rozhlas přímo z Austrálie Štěpánka Hilgertová.

V dubnu oslaví 49. narozeniny a pak se v květnu pokusí znovu vybojovat místo v národním týmu. Potřicáté v řadě." I já jsem se k číslu 30 dobrala ve svých počtech. Trojka je ve sportu mé šťastné číslo, už na olympiádě v Atlantě jsem vyhrála s číslem tři, v Sydney s číslem 33,“ připomíná stále aktivní legenda vodního slalomu.

V nadcházející sezoně bude dvojnásobná olympijská vítězka pokračovat, jméno „Hilgertová“ však z českého vodního slalomu zřejmě nezmizí ještě o dost déle. Do české špičky se tlačí Štěpánčina neteř Amálie.

„Amálka se každým rokem výrazně zlepšuje. Jezdí moc pěkně. Zvládla skvěle přechod z juniorské do seniorské kategorie, momentálně závodí v kategorii do 23 let, ale jsem přesvědčená, že se může zapojit i do bojů o seniorskou reprezentaci,“ vyhlíží rodinnou konkurentku.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme