Takhle končit nebudu, řekla si Hilgertová. Ve 49 letech opět chystá boj o reprezentaci

Až jaro pustí do vody české vodní slalomáře, je jisté, že mezi nimi nebude chybět kajakářka Štěpánka Hilgertová. Tradici zachová dvojnásobná olympijská vítězka i letos - až se vrátí z Austrálie, bude pokračovat s tréninkem v Čechách a ve 49 letech znovu zabojuje o nominaci do národního týmu, už třicátou v řadě.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová se i ve 47 letech dostala do finále MS

Štěpánka Hilgertová se i ve 47 letech dostala do finále MS | Foto: Jan Homolka / Kanoe.cz

Po pěti letech zamířila Štěpánka Hilgertová na trénink do Austrálie na kanál v Penrithu, místo svého olympijského triumfu. Svým fanouškům ukázala, že u protinožců nejen poznávala místní zvířenu - klokany, koaly, ptáky nebo ještěry, koupala se pod vodopády, ale hlavně pořádně trénovala, aby letos zažila lepší sezonu než vloni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štěpánka Hilgertová oslaví 49. narozeniny, pak se pokusí o 30. nominaci do reprezentace v řadě

„Loňská sezona byla taková nijaká. Po ne úplně stoprocentní přípravě jsem se snažila v domácí nominaci podat maximální výkon, ale na olympiádu to nestačilo. Pak jsem hledala správný drajv a koncentraci pro závody,“ vysvětluje Štěpánka Hilgertová.

V přípravě měla problémy s ramenem, pak poprvé od roku 1988 chyběla na olympijských hrách a ani na mistrovství Evropy nebo Světových pohárech se ani jednou nedostala do finále. A tak přemýšlela, že svou dlouhou a veleúspěšnou kajakářskou kariéru uzavře.

„Upřímně řečeno jsem o konci uvažovala, ale ne kvůli výsledkům, spíš kvůli mým pocitům. Ale pak jsem si řekla, že takhle bych se sportem končit nechtěla. Letos je to o 100 procent lepší, doufám, že zdraví ještě bude držet,“ říká v nahrávce pro Český rozhlas přímo z Austrálie Štěpánka Hilgertová.

V dubnu oslaví 49. narozeniny a pak se v květnu pokusí znovu vybojovat místo v národním týmu. Potřicáté v řadě." I já jsem se k číslu 30 dobrala ve svých počtech. Trojka je ve sportu mé šťastné číslo, už na olympiádě v Atlantě jsem vyhrála s číslem tři, v Sydney s číslem 33,“ připomíná stále aktivní legenda vodního slalomu.

V nadcházející sezoně bude dvojnásobná olympijská vítězka pokračovat, jméno „Hilgertová“ však z českého vodního slalomu zřejmě nezmizí ještě o dost déle. Do české špičky se tlačí Štěpánčina neteř Amálie.

„Amálka se každým rokem výrazně zlepšuje. Jezdí moc pěkně. Zvládla skvěle přechod z juniorské do seniorské kategorie, momentálně závodí v kategorii do 23 let, ale jsem přesvědčená, že se může zapojit i do bojů o seniorskou reprezentaci,“ vyhlíží rodinnou konkurentku.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme