Těším se na volný den, jsem unavený, hlásil v cíli 16. etapy Tour Leopold König

Cyklista Leopold König projel cílem v Gapu, opřel se unaveně o řídítka a od maséra si vzal láhev s ananasovým nápojem. Tak, jako obvykle. Ale po 201 ujetém kilometru vypadal docela vyčerpaně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leopold König za sebou má první etapu letošní Tour de France | Zdroj: Reuters

Pracoval pro vedoucího závodníka celkového pořadí - Chrise Frooma zatímco daleko před nimi rozhodl o svém etapovém triumfu Španěl Plaza.

„První dvě hodiny jsme jeli rychle, skoro 50 km/h v průměru. Pak odjela velká skupina, tak se trochu zvolnilo a nejlepší z celkového pořadí měl ztrátu asi 37 minut. Před posledním kopcem se začalo zase hodně závodit, ale všechno dopadlo dobře,“ popisoval etapu Leopold König.

Přehrát

00:00 / 00:00

Těším se na volný den, jsem unavený, hlásil v cíli 16. etapy Tour de France český cyklista Leopold König

Vašeho týmového kolegu Thomase sestřelil v jedné zatáčce Warren Barguil, ale do cíle nakonec dojel v pořádku. Byla by to pro vás velká ztráta?

„Doufám, že není moc potlučený a nic vážného se mu nestalo. Do Alp bude pro Chrise hodně důležitý.“

Jak jste se vypořádal s nebezpečným sjezdem z Col de Manse, ve kterém bylo v minulosti hodně pádu a i tentokrát to tam létalo ze strany na stranu?

„Je to sjezd jako každý jiný. Není extra nebezpečný, ale je spíš známý z několika pádů a Armstrong si tam jednou zahrál na cyklokrosaře.“

Čeká vás druhý den volna, těšíte se na něj?

„Strašně moc, jsem opravdu unavený, takže doufám, že mi pomůže.“

Budete mít trochu jiný program, naznačoval jste, že přijede přítelkyně. Bude to tedy větší psychické odreagování?

„Přijede už večer, tak doufám, že si odpočinu, že mě nechá. Už teď začíná skoro dvoudenní regenerace, tak snad na tom budu v Alpách trochu lépe.“

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme