Těžká trať zapříčinila chyby, čeští vodní slalomáři tak přišli o medaile

Nic netrvá věčně, může si říct vodní slalomář Jiří Prskavec. Na evropských šampionátech dosud vždycky získal medaili. Nejdřív bronzovou a z posledních dvou mistrovství přivezl zlato. Dnes v německém Markkleebergu tahle série skončila, 22letý kajakář skončil šestý. Comeback se nepodařil ani Stanislavu Ježkovi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec

Jiří Prskavec | Foto: Vojtěch Man

„Říkal jsem si, že když přeruším zlatou sérii, mohl bych mít tu medailovou. Měl jsem tři, teď jsem to porušil. Ale nic nemůže trvat věčně. I Michal Martikán potvrdil, že vozil medaile 20 let a teď mu to neklaplo,“ porovnal se Jiří Prskavec se slovenskou legendou, která vypadla mezi kanoisty už v semifinále.

Jiří Prskavec byl medaili poměrně blízko. S menším nosem by ji možná měl, právě touhle částí těla se totiž dotknul branky a kvůli dvousekundové penalizaci obsadil namísto třetí šestou příčku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výkony českých vodních slalomářů sleduje reportér ČRo Jan Suchan

„Je to šestka, mohla to být trojka. V rámci možností jsem jel finálovou jízdu dobře. Jednou jsem se malinko dotkl, to k tomu sportu patří, ale jsem spokojený. Trať mi nesedla, přišla mi hodně silová. I když jsem se chlubil, že mi narostly svaly, asi to tak super není,“ usmál se 22letý kajakář.

Příliš náročná trať, možná nejnáročnější za poslední roky, a chybějící svaly, to sedí kromě Jiřího Prskavce taky ke kanoistovi Stanislavu Ježkovi. I on měl finále výtečně rozjeté, jenže v závěru mu došly síly, předposlední branky se dotknul a tu poslední dokonce minul.

„Slušnými slovy to nejde zhodnotit. Byla to moje blbost, v závěru už jsem nemohl. Ani nevím, jestli jsem někdy byl takhle blízko nějakému takhle velkému úspěchu. Zbytek tratě jsem jel na svůj věk dobře,“

Kajakář Prskavec třetí zlato v řadě nezískal, na ME skončil šestý

Číst článek

Příběhu, jak se 38letý veterán po roce mimo reprezentaci poprvé vrátil na mezinárodní scénu a hned patřil mezi nejlepší, tak medailová tečka chybí.

První mistrovství po svém comebacku si ale Stanislav Ježek i tak užil. „Bylo to hezké, všichni mi gratulovali, že jsem se vrátil. Hodně spolu kamarádíme, a když vám někdo z party vypadne, jste rádi, že ho zase vidíte zpátky,“ svěřil se český veterán.

Vavřinec Hradilek důvody k úsměvu neměl. Po loňském evropském a světovém šampionátu teď potřetí v řadě vypadl na velké akci v semifinále. Jeho minulou sezónu poznamenalo zranění krční páteře, před třemi týdny měl pro změnu vážnou autonehodu.

Vymlouvat se ale nechtěl, stačilo neudělat jednu chybu v závěru a ve finále by nechyběl. „Nejezdí se mi tu špatně, není to má oblíbená voda, ale byla to jen jedna chyba. Tak to je a to se mi na tom sportu líbí,“ dodal Hradilek.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme