Těžký los MS přisoudil volejbalistům Bulharsko, Francii a Čínu

České volejbalisty čeká na mistrovství světa, které se koná příští rok v Itálii, velmi těžká skupina. Obdobně jako na nedávno skončeném evropském šampionátu se český výběr utká s týmem Bulharska, dále vícemistrem starého kontinentu Francií a čtvrtfinalistou z olympijského turnaje v Pekingu Čínou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

finále | Foto: Vitisport

Los tedy opět příliš příznivý nebyl. Vzpomeňme na evropský šampionát, kdy se češi střetli s Itálií, Srbskem, Bulharskem a podle přepokladů bez výhry šampionát opustili. Jenže postavení českého týmu na světovém žebříčku ani nedává naději na přijatelnější soupeře.

,, Nemohli jsme očekávat slabý soupeře, los na mistrovství světa je podle světového rankingu a tam evropská družstva moc dobré umístění nemají. A my už vůbec ne," je si vědom reprezentační trenér Jan Svoboda.

I přesto je ale určitá dávka optimismu na místě. S Bulharskem má sice český výběr v poslední době ryze negativní bilanci, ale například s Čínou tomu tak rozhodně není.

Přehrát

00:00 / 00:00

Los MS ve volejbale

Právě výběr asijské velmoci byl třikrát soupeřem Čechů v přípravě na evropský šampionát a všechna tři střetnutí skončila výhrou českých volejbalistů. Pravda ale je, že Čína přijela s úplně jiným týmem, než který hrál na olympiádě v Pekingu.

,, Je otázka, jesli přebudovávají mužstvo, nebo jen vybírali hráče, ze kterých svou sestavu doplní. Bude důležitý vědět v jakém složení budou, ale nejsem si jistý, jestli ta cesta povede přes Čínu. Takhle to vypadá, že jsou nejslabší," uvažuje Jan Svoboda.

Reprezentační trenér vidí ještě jednoho soupeře, přes kterého by se mohl český výběr dostat do dalších bojů světového šampionátu.

,, Koneckonců Francii, kterou jsme potkali na olympijské kvalifikaci v Portugalsku, jsme porazili 3:0. Byl to sice naprosto výjimečný zápas, ale ještě uvidíme, jak to bude," nechává vše otevřené Jan Svoboda.

Do jaké míry jsou přepovědi kouče Příbrami a reprezentačního týmu blízké skutečnosti se dozvíme až po 25.září 2010, kdy světový šampionát startuje. Mnohem dříve, a to už letos v prosinci, bude jasné, zda u kormidla českého týmu bude i nadále stát právě Jan Svoboda nebo někdo jiný.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme