Tiger Woods přišel na poslední chvíli o vítězství ve Fedex Cupu

Tiger Woods je přesně půl roku znovu světovou jedničkou v golfu, ale nemá důvod to příliš slavit. Po jinak skvostné sezoně totiž nezvládl její finále a v posledním turnaji ročníku přišel o vítězství ve Fedex Cupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiger Woods zřejmě vyhlíží lepší čas své kariéry | Zdroj: ČTK

V posledních čtyřech turnajích sezony PGA Tour mohou golfisté získat nejvíce bodů, jenže zrovna v nich Woods propadl. A i když měl většinu ročníku obrovský náskok, nakonec skončil druhý za Švédem Henrikem Stensonem.

"Tohle byl skvělý týden, skvělý podzim, také turnaj i celé léto. A i když jsem měl většinu turnaje velký náskok čtyř ran, tak i tak jsem musel být opatrný, pořád jsem to mohl ztratit," oddechl si Stenson, který si celkový triumf zajistil právě dvěma turnajovými tituly v závěru sezony.

Přehrát

00:00 / 00:00

Woods zase pokazil závěr golfové sezóny

Zato průběh sezony Tigera Woodse byl úplně opačný - po skvělém úvodu spíše uvadal a vrcholem bylo druhé kolo právě skončeného posledního turnaje v Atlantě. Woods ho sice začal slibně, ale v jeho závěru zahrál double bogey, bogey a triple bogey - celkem šest zbytečných úderů. A sám poté přiznal: "Jsem unavený, celá sezona je hodně dlouhá dřina."

Nakonec to stačilo na dělené 23. místo z třiceti, pro Woodse tristní výsledek. Ale když si pak světová jednička po posledním kole sedla a zamyslela se nad celými devíti měsíci, není ze svých výkonů zase tolik zklamaná. Zatímco všichni Woodsovi soupeři včetně Stensona vyhráli nanejvýš dva turnaje, on má titulů hned pět.

"Pokaždé se snažíte... Tedy alespoň já se pokaždé snažím se neustále zlepšovat. Ale i tak byly týdny, které jsem zkrátka nezvládl. Chtěl bych hrát stále stejně kvalitně a mít šanci pokaždé, když jdu na odpaliště. Takový je můj záměr, který se buď vyplní, nebo ne. Jenže někdy zkrátka nehraju to, co je mi vlastní. Ale když si zhodnotím celý rok, tak byl opravdu povedený," přiznává Woods.

Nenápadně ale také připomněl, proč není úplně spokojený - ani tento rok nedokázal vyhrát žádný ze čtyř majorů sezony. Čeká na to už od roku 2008.

Martin Charvát, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme