Tiger Woods se po dlouhé odmlce vrací ke golfu, bude hrát na Masters

Nejslavnější golfový turnaj Masters bude i s Tigerem Woodsem. Legendární Američan odehrál v této sezoně pouze dva turnaje, přičemž jeden velmi špatně a z druhého kvůli zranění odstoupil. Bolavá záda nechal odpočívat více než dva měsíce a pět dní před začátkem Masters oznámil, že už je znovu připravený.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tigeru Woodsovi se první kolo v Quicken Loans nepovedlo

Tigeru Woodsovi se první kolo v Quicken Loans nepovedlo | Zdroj: Reuters

„Budu hrát na Masters. Je to pro mě hodně důležitý turnaj a chci na něm být. Na své hře jsem hodně pracoval a těším se na turnaj. Vážím si vaší podpory,“ napsal ameriský golfista na svých stránkách.

Sázkové kanceláře začaly okamžitě zahrnovat Woodse do svých předpovědí na Masters a kurz pohybující se okolo 40 až 50 ku jedné naznačuje, že od něj příliš neočekávají. I když nižší je pouze na přibližně patnáctku dalších.

Přehrát

00:00 / 00:00

Účasti Tigera Woodse na Masters se věnuje reportér ČRo Martin Charvát

Woods předem avizoval, že se neodváží na turnaj, dokud si svou hrou nebude stoprocentně jistý.

Problémy se zády, se kterými byl před rokem na operaci, už zažehnal, ale právě obavy z toho, že nedokáže předvést svůj nejlepší a ideální výkon, za který by se nemusel stydět, ho zřejmě v posledních týdnech brzdily.

Co může reálně Woods na Masters předvést nikdo netuší. Na posledních turnajích hrál tak špatně, že v extrémní situaci může skončit poslední, ale stejně tak při svých zkušenostech s nesmírně těžkým hřištěm v Augustě může v druhém extrému turnaj popáté v kariéře vyhrát.

„Tenhle turnaj se těžko vynechává, vždyť o účast na Masters každý už odmala sní. Nemyslím si, že pokud je někdo fyzicky schopný hrát Masters, tak ho zkrátka vypustí,“ řekl zkušený Phil Mickelson.

„Tiger měl po celou svou kariéru skvělou krátkou hru, myslím, že nedostatky zvládl opravit a podle mě bude hodně nepříjemný,“ dodal Mickelsson, který může Woodsovi stejně jako další za jeho comeback poděkovat.

Minimálně v prvním čtvrtečním kole na Masters totiž bude Tiger Woods jednoznačně nejsledovanějším golfistou na hřišti a o to méně tlaku ocítí na svých zádech jeho soupeři.

Martin Charvát, Vojtěch Man, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme