Tigera Woodse čeká boj se svým stínem. Jmenuje se McIlroy

Před dvěma týdny to vypadalo na slavný návrat golfisty Tigera Woodse na první místo světového žebříčku. Ale ouvej - poslední dva turnaje vyhrál jeho největší konkurent Rory McIlroy, někdy označovaný za 'nového Woodse'. Teď se mladý Severní Ir po dvou titulech přiblížil své předloze ještě víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severní Ir Rory McIlroy se raduje z druhé trofeje během dvou týdnů | Zdroj: Reuters

Komentátoři stanice NBC jen s úsměvem připomínali, že jedna rána nad par na poslední jamce je v podstatě bezvýznamná. Jediná McIlroyova chyba v posledním kole, která už nic neovlivnila.

"Posouvá mě schopnost zahrát par, nedělat chyby. Měl jsem za víkend 47 puttů, to je velká výhoda a hlavní klíč k úspěchu," liboval si Rory McIlroy nad statistikou, která dlouhé roky zdobila Tigera Woodse.

Další podoba je v počtu úspěchů - ve třiadvaceti letech už vyhrál dva majory a šest turnajů. Takhle úspěšní byli v historii jen dva hráči - Jack Nicklaus a právě Tiger Woods.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roryho McIlroye srovnává s Tigerem Woodsem i Martin Charvát

Jméno nejlepšího golfisty světa předhazují mladému Severnímu Irovi při každé příležitosti.

"Já jsem si pokaždé ohromně cenil toho, čeho Tiger dosáhl - vyhrát sedm osm turnajů za sezonu. A čím více trofejí získáte, stane se to přirozenější a od vás se očekává, že budete vítězit. Takhle se podle mě Tiger cítí, vždyť i v této sezoně třikrát vyhrál. Já na té úrovni ještě nejsem, ale už se dostávám do fáze, kdy cítím, že se i po mně chce, abych na konci týdnů zvedal poháry," připomíná světová golfová jednička, která si stejný titul užije i o Vánocích a po nich v další sezóně opět potrápí už 37letého Woodse.

Tabulkové propočty jsou jednoduché - světový žebříček se počítá jako průměr výsledků za poslední dva roky. A protože Woods před dvěma lety nehrál, bude mít v únoru jedinečnou šanci. To jsou ale jen spekulace, které tak trochu zakrývají zásadní změnu ve světě golfu: že i když hraje Tiger Woods to nejlepší, má k sobě rovnocenného soupeře v podobě Roryho McIlroye.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme