Tipsport vypsal chybnou sázku, výhru ale tipující nedostanou

Kolik si myslíte, že se dá za jednu vsazenou stokorunu vyhrát na zápase tenisty Rogera Federera. Zpravidla je to něco kolem sto padesáti korun a to musí hrát ze soupeřem patřícím do světové špičky. O víkendu se však dalo u jedné tuzemské sázkové kanceláře vyhrát mnohonásobně více.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze - dolary

Peníze - dolary | Foto: Comstock Images

Když Roger Federer nastupoval na turnaji v Torontu k semifinálovému boji proti Novaku Djokovićovi, určitě netušil, že z něho sázková kancelář Tipsport udělala outsidera. Na to, že nad Srbským tenistou vyhraje v součtu gamů o více jak dvě hry, vypsala místo kurzu 1:1,95 kurz 1:195.

Bookmaker totiž zapomněl napsat do kurzu desetinnou čárku a někteří sázející této chyby využili. A nebylo jich zrovna málo, jak je patrné z internetových diskusí. Byli i tací, kteří na sázkovou příležitost vsadili více jak 1700 korun a mohli vyhrát více než 330 tisíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tipsport vypsal chybnou sázku, výhru ale tipující nedostanou

Slovíčko mohli je však v této větě důležité. Což o to, Federer svého soka porazil, kancelář ale s výplatou výhry nepočítá.

„Sázky přijaté během tohoto chybného zobrazení kurzu byly vyhodnoceny jako vada a vklady na tyto sázky byly dnes vráceny sázejícím. Herní plán Tipsport.net na tuto situaci pamatuje a vykládá ji naprosto jasně – sázky se vrací, jestliže byly kurzy zadány z důvodu selhání výpočetní techniky nebo lidského faktoru,“ vysvětlil stanovisko Tipsportu ředitel pro vnější vztahy Lubomír Ježek.

Ostatní tuzemské sázkové kanceláře by podobnou situaci řešily v souladu s herním řádem - výplatou výhry v reálném kurzu, tedy stokrát nižším.Nebo by se pokusily s výherci dohodnout na určité kompenzaci. Pokud se sázejícím nebude rozhodnutí Tipsportu líbit, mohou se obrátit k vyšší instanci tedy na Ministerstvo financí

„Oni se obrátí buďto na konkrétní finanční úřad, protože vlastně finanční úřad má oddělení, které sleduje sázky a loterie, nebo na nás, na státní dozor. Státní dozor to předá věcně příslušnému finančnímu úřadu, oni to prošetří a dají nám nějaký názor. A my potom podle toho budeme postupovat. Dokonce bych řekl, že tím, že sázkové kanceláře musí mít nějakou jistinu a všechny tyto podmínky stanovené zákonem, tak je tam i určitá ochrana vkladatelů proti neférovému jednání,“ řekl Radiožurnálu náměstek ministra financí Tomáš Zídek.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme