Titul mistra ČR mezi plochodrážníky získal Aleš Dryml

O oficiální tečku za domácí plochodrážní sezónou se postaral závěrečný ze tří podniků mistrovství České republiky. Ve Mšeně triumfoval pardubický Aleš Dryml a po zásluze i v hodnocení šampionátu bere zlato. Druhý skončil Tomáš Suchánek a třetí Matěj Kůs.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha | Foto: KS Toruń, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Aleš Dryml v závodě jednotlivců triumfoval poprvé ve své bohaté sportovní kariéře. Jenže plochodrážní kalendář je nabitý a oslavy nepřipadaly v úvahu. Jen šampaňské na stupních vítězů.

„Zítra mám poslední závody v Polsku, takže ve 2 hodiny vyrážíme z České republiky, takže moc velký oslavy dnes nemůžou být. Jsem spokojený, protože jakékoliv jiné umístění než první pozice, by pro mě bylo neúspěchem,“ jasně uvedl jezdec pardubické Zlaté přilby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plochodrážník Aleš Dryml po posledním závodě v Mšeně

Letos už stál na stupních vítězů. Ne ale na tom nejvyšším stupínku. V extralize družstev Východočeši skončili druzí a na dlouhé ploché dráze bral třetí místo. Po závodech v Divišově a Praze měl na Matěje Kůse k dobru jediný bod. Věděl, že vyhráno ještě rozhodně nemá.

„Historie těch dvou závodů byla zapomenuta, prostě jsem věděl, že musím vyhrát. Jízda s Matějem Kůsem byla jedna z těch nejdůležitějších. Věděl jsem, že by to mohlo být komplikovanější, taky to bylo vidět. Matěj velmi dobře vystartoval, ale já taky. Pak se mi ho podařilo předjet, takže jsem spokojený.“

K přímé konfrontaci obou jezdců došlo v šestnácté ze dvaceti jízd. Jenže už v jedné z předchozích rozjížděk Matěj Kůs ztratil kryt řetězu, byl potretsán tříbodovým odpočtem a tím přišel o šanci na titul. Proto Aleše Drymla potěšilo, že svého největšího soupeře porazil i přímo během závěrečného závodu.

Dryml nechtěl připustit spekulace

„Už před jízdou sice bylo jasné, ale chtěl jsem předejít spekulacím, které by nastaly, kdybych v přímé konfrontaci prohrál. Chtěl jsem vyhrát, abych dokázal divákům, že titul je ve správných rukách.“

A letošní souboje právě s Matějem Kůsem?

„Třeba v Praze mě porazil, i když jsem si myslel, že jsem nejrychlejší a to i na startu. Chtěl jsem se přesvědčit, že rychlost i straty mám letos dobré,“ dodal pár minut po svém premiérovém vítězství na mistrovství České republiky jednotlivců na ploché dráze Aleš Dryml.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme