Titul mistra Evropy nemusí Hradilkovi zajistit účast na olympiádě v Riu

Místo pro českého vodního slalomáře na olympijských hrách je jen jedno. Bojovat o něj budou na mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši olympijský medailista Vavřinec Hradilek, loňský mistr světa Jiří Prskavec a předloňský vicemistr Evropy Vít Přindiš.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradílek zatím nemá jistou účast na olympiádě | Foto: Tomáš Dvořák

„Myslím, že ani jeden z nás tří ještě takový rozstřel nezažil a bude to dobré jak z našeho pohledu, tak z pohledu diváckého,“ věří Hradilek v napínavý boj o účast v Riu de Janeiru.

Nejdůležitější bude pořadí českých závodníků. Do dějiště olympijských her odcestuje pouze jeden z trojice, který skončí nejvýš. Ovšem existuje výjimka. Kdyby se totiž Hradilek stal mistrem Evropy a Prskavec skončil druhý, do Ria by jel právě druhý jmenovaný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tři čeští vodní slalomáři bojují o účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru.

„Tohle je přesně taková sázka na jednu kartu, protože každý chce předvést své maximum v jednom závodě a to se mi docela líbí. Momentálně jsme tři, jedni z nejlepších na světě, takže když se nám to všem třem povede, tak si dokážu představit, že budeme jedna, dva a tři,“ věří v obsazení všech tří stupňů vítězů Prskavec.

Velkou bitvu očekává i třetí z českých závodníků Vít Přindiš. „Jako nejhezčí vypnutí by bylo, kdybychom všichni tři jeli finále a tam se to rozhodlo,“ uzavírá.

Jan Suchan, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme