Titul mistra republiky na pětistovce získali Dostál a Fuksa

Kanoista Martin Fuksa si na mistrovství České republiky v Račicích po pátečním triumfu na kilometru připsal i vítězství na trati 500 metrů. O pět vteřin porazil Radka Miškovského. Na stejné trati získal titul mezi kajakáři Josef Dostál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Josef Dostál získal titul na pětistovce | Zdroj: ČTK

„Jelo se mi pěkně jak v rozjížďce, tak ve finále. V pátek jsem měl před kilometrem ještě trénink, dneska už ne. Jen mě mrzí, že nefoukalo do zad a nemohl jsem zlepšit čas. Jinak pohodička, bylo to dobré, mám další titul,“ řekl pro web Českého svazu kanoistů Fuksa, který v neděli pojede i dvoustovku.

Ve finálovém závodě a posledním ostrém testu před olympiádou v Riu startovala sestava čtyřkajaku bronzových medailistů z olympijských her a pět medailistů z kategorie do 23 let. Dostál si vyjel titul s odstupem necelých dvou vteřin. Za ním dojel Daniel Havel a třetí byl Radek Šlouf.

„Byl to trénink, abychom si vyzkoušeli něco kratšího, rychlejšího. Forma zatím není špatná,“ komentoval Dostál, který dopoledne kromě rozjížďky ještě trénoval.

Havel si závod užil i díky přítomnosti rodiny a přátel. Zároveň ho těšilo, že si mohl zazávodit právě s Dostálem, jelikož spolu proti sobě už dva roky nejeli. Zítra měl jet Havel na deblkajaku, ale raději si dá volno.

V K1 žen vyhrála Anna Kožíšková necelé dvě vteřiny před Lucií Matouškovou. Třetí dojela Lucie Krpatová.

MČR v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):
500 m:
Muži:
K1: 1. Dostál (Dukla Praha) 1:38,771.
K2: 1. Štěrba, Havel (Dukla) 1:37,211.
C1: 1. M. Fuksa (Dukla) 1:51,461.
C2: 1. Janda, Miškovský (USK Praha) 1:55,746.
Ženy:
K1: 1. Kožíšková (Dukla) 2:00,801.
K2: 1. Matoušková, Fasnerová (Dukla/Olomouc) 1:59,706.
K4: 1. L. Krpatová, J. Krpatová, Betlachová, Fasnerová (USK/Olomouc) 1:47,141.
C1: 1. Ježová (Dukla) 2:26,021.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme