Titul mistra republiky na pětistovce získali Dostál a Fuksa

Kanoista Martin Fuksa si na mistrovství České republiky v Račicích po pátečním triumfu na kilometru připsal i vítězství na trati 500 metrů. O pět vteřin porazil Radka Miškovského. Na stejné trati získal titul mezi kajakáři Josef Dostál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Josef Dostál získal titul na pětistovce | Foto: ČTK

„Jelo se mi pěkně jak v rozjížďce, tak ve finále. V pátek jsem měl před kilometrem ještě trénink, dneska už ne. Jen mě mrzí, že nefoukalo do zad a nemohl jsem zlepšit čas. Jinak pohodička, bylo to dobré, mám další titul,“ řekl pro web Českého svazu kanoistů Fuksa, který v neděli pojede i dvoustovku.

Ve finálovém závodě a posledním ostrém testu před olympiádou v Riu startovala sestava čtyřkajaku bronzových medailistů z olympijských her a pět medailistů z kategorie do 23 let. Dostál si vyjel titul s odstupem necelých dvou vteřin. Za ním dojel Daniel Havel a třetí byl Radek Šlouf.

„Byl to trénink, abychom si vyzkoušeli něco kratšího, rychlejšího. Forma zatím není špatná,“ komentoval Dostál, který dopoledne kromě rozjížďky ještě trénoval.

Havel si závod užil i díky přítomnosti rodiny a přátel. Zároveň ho těšilo, že si mohl zazávodit právě s Dostálem, jelikož spolu proti sobě už dva roky nejeli. Zítra měl jet Havel na deblkajaku, ale raději si dá volno.

V K1 žen vyhrála Anna Kožíšková necelé dvě vteřiny před Lucií Matouškovou. Třetí dojela Lucie Krpatová.

MČR v rychlostní kanoistice v Račicích (Litoměřicko):
500 m:
Muži:
K1: 1. Dostál (Dukla Praha) 1:38,771.
K2: 1. Štěrba, Havel (Dukla) 1:37,211.
C1: 1. M. Fuksa (Dukla) 1:51,461.
C2: 1. Janda, Miškovský (USK Praha) 1:55,746.
Ženy:
K1: 1. Kožíšková (Dukla) 2:00,801.
K2: 1. Matoušková, Fasnerová (Dukla/Olomouc) 1:59,706.
K4: 1. L. Krpatová, J. Krpatová, Betlachová, Fasnerová (USK/Olomouc) 1:47,141.
C1: 1. Ježová (Dukla) 2:26,021.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme