Titul mistra republiky získal kanoista Fuksa a posádka olympijského čtyřkajaku

Mistrovský titul na kilometrovém závodě v Račicích získal kanoista Martin Fuksa. Zvítězil s náskokem pěti vteřin na Radka Miškovského. Zlato na stejné trati bral i olympijský čtyřkajak ve složení Havel, Trefil, Dostál a Štěrba, který o pět sekund porazil posádku do 23 let, v níž je Špicar, Nepraš, Zavřel a Šlouf.

Kanoisté Martin Fuksa s bratrem Petrem Fuksou

Kanoisté Martin Fuksa s bratrem Petrem Fuksou | Foto: Český svaz kanoistiky

„Táta má sedmdesát titulů, tak je potřeba ho dohnat. Teď jsem na šestadvaceti, snad tu získám ještě dva a dost let mě ještě čeká,“ říkal Fuksa pro web Českého svazu kanoistů. V sobotu ho ještě čeká pětistovka a v neděli dvoustovka, kde by také rád získal zlato.

Podle jeho slov nebyl závod na sto procent, jelikož teď hodně trénuje a nemá dost sil. S časem 3:51.63 byl ale celkem spokojen. Naplno si chce vyzkoušet spíše trať na 500 metrů.

Vicemistr světa na singlekajaku a člen vítězné posádky Josef Dostál uvedl: „Byl to ostrý trénink. Zvládli jsme jet naplno, Lukáš říkal, že mu bylo na zvracení. Akorát v traťovém tempu se v lodi musíme ještě víc sjet.“

Singlekajakář Jakub Špicar vyhrál závod na 1000 metrů, když porazil Jakuba Zavřela o 79 setin sekundy. Zlatou medaili vybojoval i bratr Martina Fuksy Petr v juniorském závodě na 1000 metrů.