Titul mistryně světa v zimním triatlonu v Itálii obhájila Helena Erbenová

Obrovským úspěchem skončil o víkendu ženský závod na Mistrovství světa v zimním triatlonu. V italském Cogne obhájila titul mistryně světa česká reprezentantka Helena Erbenová. Bronz vybojovala Šárka Grabmylerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžkování na Boskovicku | Foto: obec Suchý

Závodnice absolvovali šest kilometrů běhu, 12 kilometrů na horském kole a 8 kilometrů běhu na lyžích. To vše v nádherném Národním parku Gran Paradiso, jak zmínila vítězka Helena Erbenová.

Jaká byla trať? Říká se, že nejvíce rozhoduje to, jaká je trať pro kolo. Je to tak?

Myslím si, že v tomhle případě rozhodl už běh, který byl ze všech tří disciplín nejnáročnější, protože se běžely tři okruhy, které měly jedno kilometrové stoupání. Bylo to naprosto strašný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zlatý světový šampionát v zimním triatlonu znovu zažila Helena Erbenová

Obávala jste se nadmořské výšky? Člověk cítí větší únavu, zadýchává se, měla jste nějakou krizi?

Jako takovou jsem měla, když se šlo na lyže. Cítila jsem, že krvinek mám hodně málo a kyslíku se nedostává. Trochu se mi motala hlava, ale přešlo to. Pak jsem se rozjela a svůj náskok ještě zvýšila. Co se týká běhu, tak jsem myslela, že vyběhnu kopec a dolu si odpočinu cestou na stadion, ale bylo to snad ještě horší než nahoru. Měl jsem štěstí, že ostatní soupeřky na tom byly ještě hůř než já.

Obhajovat titul je vždycky těžší než získat ten první. Ovlivňuje to psychiku závodnice? Nebo jak jste to vnímala?

Na ME mě to ovlivnilo, takže jsem nedokázala obhájit titul, ale teď jsem to prostě nepodcenila. V přípravě jsem udělala lepší kroky a vyplatilo se to.

Kombinace letní a zimní sezóny je pro vás hodně náročná. Kdy odpočíváte?

Náročné to je, ale zimní sezonu beru jako spíš tak, aby se člověk hýbal. Člověku to ale pak nedá a nějaký ten rychlejší trénink tam zařadí. Po letní i zimní sezoně se snažím odpočívat 14 dní nebo tři neděle. Teď bude poslední závod na Pradědu a pak mě už, doufám, čeká odpočinek.

Jakub Kanta, Petr Kadeřábek, Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme