Titul Plavec roku 2012 získala znakařka Simona Baumrtová

Vybírat adepta ocenění Plavec roku 2012 by se mohlo zdát na první pohled poměrně obtížné. Čeští reprezentanti totiž loni na vrcholných evropských a světových soutěžích získali hned 11 cenných medailí. Šest z nich ovšem vybojovala Simona Baumrtová, a právě ona tak anketu jasně ovládla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová přebírá ocenění Plavec roku 2012 | Foto: Michal Jurman

"Nejvíce si cením desátého místa z olympiády a třetího z mistrovství světa. To jsou asi nejsilnější zážitky sezony," rekapituluje 21letá plavkyně, která si dále přivezla čtyři medaile z evropského šampionátu v kratkém bazénu a jednu z kontinentálního mistrovství v dlouhém bazénu.

Jak se porovnává výsledek z olympiády s medailí ze světového šampionátu?

Pro mě je olympiáda top a vždycky top bude, protože je to událost, která se koná jen jednou za čtyři roky a většina sportovců se na ni stoprocentně připravuje. Desáté místo z olympiády je u mě rovno tomu třetímu z mistrovství světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Michala Jurmana s nejlepší českou plavkyní Simonou Baumrtovou

Dá se porovnávat i jiným způsobem. V anketě jste porazila Petru Chocovou, která je dvojnásobnou evropskou šampionkou z loňské sezony.

Záleží na každém, jak to bere. Já se nesnažím uspět v anketách, ale v bazénu, abych byla spokojená. Kdybych byla druhá, tak bych vůbec nebyla zklamaná, protože Petře minulý rok taky vyšel. Jsem moc ráda, že se konečně našla po těch letech, co jí to moc nešlo, že konečně její plavání dostává správný směr. Porovnávání je strašně těžké ve všech anketách.

Bylo i něco záporného, co vám minulá sezona přinesla?

Asi fakt ne. I když jsem byla celkově asi měsíc nemocná, tak se všechno spojilo a vyšlo to na sto procent. Nedá se říct, že by bylo něco negativního.

Vnímáte své úspěchy i tak, že jste teď vzorem pro mladé plavce?

Občas chtějí podepsat nějakou kartičku, což je docela hustý. Pro mě byl vždycky vzor někdo o generaci starší a já si nepřipadám ještě tak stará. Je to čest, když se můžu někomu podepsat nebo se chce někdo vyfotit.

Titul Plavec roku budete obhajovat v této sezoně, ve které je vrcholem mistrovství světa. V jaké fázi přípravy jste?

Teprve v začátcích. Příští týden máme první závody, družstva, ve kterých moc nečekám. V květnu budu skládat státnice, což je důležitý bod mého života. Samozřejmě plavat budu, budu plavat tak, abych to nešidila, ale v květnu půjde na první místo škola a plavání se do června odstrčí.

O ambicích na mistrovství světa tedy zatím příliš nepřemýšlíte?

Samozřejmě přemýšlím. Ráda bych se dostala do semifinále, a kdyby se povedlo finále, tak by to pro mě byl obrovský úspěch.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme