Tiumen s žokejem Váňou jsou favority Velké pardubické i mezi sázkaři

Co Čech, to fotbalový trenér - říká se. Jednou za rok platí i to, že co Čech, to odborník na dostihy. Letos ta chvíle nastane už v sobotu, kdy se koně se svými žokeji vydají na kurz 122. Velké pardubické. A slovo kurz má v tomto případě i druhý, stejně potřebný význam. K dostihům totiž neoddělitelně patří sázky a z kurzů se dá jasně poznat, kdo je favoritem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělka Sixteen s žokejem Josefem Bartošem doběhla druhá za Tiumenem s Josefem Váňou | Zdroj: ČTK

Obvykle to bývá při dostizích proměnná, ale v souvislosti s Velkou pardubickou a posledními ročníky jde o konstantu. Favorizovanou dvojicí je a do poslední chvíle před startem zůstane Tiumen s žokejem Josefem Váňou.

"Rozhodně, už teď je to nejvíce hraný kůň v předprodeji. Nemůže být větší favorit, když vyhrál se žokejem Váňou už třikrát v řadě a útočí na čtvrté vítězství za sebou a Váňa na deváté vítězství ve Velké pardubické. Takže jednoznačně Tiumen a žokej Váňa jsou největšími favority, o tom vůbec nepochybuji," říká bookmaker Jaroslav Zawojski.

A potvrzuje další tradiční fakt Velké pardubické. Ať už startuje patnáct koní jako loni, nebo letošních třiadvacet, obvykle se říká, že favoritů je asi deset.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bookmakeři favorizují před Velkou pardubickou opět Tiumena s Josefem Váňou

"Nesmíme zapomenout na spolehlivou Sixteen, kobylka trenéra Váni s žokejem Josefem Bartošem, na Velké pardubické nikdy nebyla horší než třetí. Další výborní koně jsou od trenéra Olehly - Klaus a Ronino. Těch koní je tam celá řada," potvrzuje Jaroslav Zawojski.

Hodně peněz se také letos bude dávat na Trezora - koně tohoto jména pojede Liam Treadwell, který letos vyhrál Velkou národní v Aintree u Liverpoolu. Na startu ale budou i celkem čtyři zahraniční koně. Nejvíce se věří Uncle Juniorovi a Maljimarovi - oba mají aktuální kurz 12:1.

"Kurzy vycházejí z výsledků koní i jezdců na dráze a také z odhadu šancí jednotlivých koní na základě předchozí kariéry," objasňuje Jaroslav Zawojski.

A jak pak lidé začnou utrácet dohromady až miliony na sázkách, kurzy se pohybují. Třeba u Tiumena, který měl loni první kurz na vítězství 2,25:1 ho lidé srazili na téměř nevýdělečných 1,8:1.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme