Tohle je mé nejtěžší vítězství na Tour, přiznal Contador

Španěl Alberto Contador se zdá být neporazitelný. Tedy alespoň v posledních dvou letech na Tour de France. Ovládl ji letos, stejně jako loni a v součtu s triumfem v roce 2007 mu to dává už třetí vítězství v nejslavnějším závodu světa. Prý ale bylo to letošní nejtěžší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alberto Contador slaví za pískotu diváků zisk žlutého trikotu | Zdroj: ČTK

Jak to umí Alberto Contador pořádně rozbalit na kole, o to méně se dělí se svými pocity a dojmy s okolím. Moc se mu nechtělo ani do celkem banálního srovnání posledních dvou triumfů.

Loni, když soupeřil v jednom týmu s Lancem Armstrongem to bylo náročné asi spíše na psychiku, letos to vypadalo na brutálně fyzický souboj s Andym Schleckem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tohle je mé nejtěžší vítězství na Tour, přiznal Contador

,,Všechny Tour jsou náročné a nezáleží až tak na to, některé z toho, jiné z tamtoho důvodu. Loni to bylo také náročné, ale ve všech těch letech jsem zažil jak skvělé, tak hodně těžké chvíle,“ překvapil svou odpovědí Contador.

,,Ale letos to bylo hodně těžké. V porovnání těch tří ročníků jsem nejvíce unavený.“

Alberto Contador platil už od začítku roku za největšího favorita na vítězství v Tour de France. Předpoklady vyšly, ale zase tak suverénní nebyl.

Usmíří se s A. Schleckem?

A zatímco v posledních třech týdnech všichni propočítávali sekundy jeho ztráty a posléze náskoku na Andyho Schlecka, on tvrdí: ,,Cyklistika není jako matematika.“

,,Mnohem více je to o síle. A musíte zkombinovat dny tréninku s odpočinkem. Pár dní před startem Tour jsem bral antibiotika. Před mistrovstvím Španělska jsem byl nachlazený. A to ovlivnilo můj výkon,“ přiznal Alberto Contador.

A k sekundové tahanici s Andym Schleckem dodal: ,,Velké závody mohou rozhodovat malé rozdíly, třeba jako tady těch ani ne 40 sekund.“

,,Cyklisté jsou hodně vyrovnaní a v závěru také všem hodně ubírají síly. Takže z toho vyplývá, že nakonec jsou v těchto závodech minimální odstupy.“

Rival navždy

Mimochodem, těch 39 sekund ztratil Andy Schleck kvůli tomu, že mu v 15. etapě při nástupu v kopci spadl řetěz a hned poté na něj Alberto Contador zaútočil.

Zdá se ale, že se nakonec usmířili a vítěz má pro svého nejbližšího pronásledovatele jen slova uznání.

,,Andy je velký závodník - už to ostatně ukázal loni. Jsme si docela podobní. Je to u nás obou otázka mentality. Taky chce vyhrávat stejně jako já. A protože je ještě mladší, věřím, že spolu budeme soupeřit ještě hodně dlouho,“ říká Alberto Contador.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme