Tomáš Kohout: Český svaz cyklistiky o Martinu Sáblíkovou nestojí

Naděje, že se Martina Sáblíková stane olympijskou obojživelnicí se limitně blíží nule. Rychlobruslařka se v létě do Londýna vydá asi jen jako divačka, když se tam sveze na kole, tak ne jako závodnice. Důvod je jasný. Nesplnila nominační kritéria, nevyjela si účast. Na druhou stranu, cyklistický svaz se zachoval tak, že s ní vůbec nepočítal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková se rozjíždí před startem na MS | Foto: Tomáš Kohout

Martina Sáblíková se na mistrovství světa nevešla do TOP 10, skončila osmadvacátá. Toto kritérium v časovce nesplnila. A sama s největší pravděpodobností nemá na to, aby zlepšila umístění Česka v žebříčku národů. Zvlášť, když na to nestačí ani ostatní české cyklistky dohromady.

A zřejmě teorii se blíží její šance nominovat se individuálním žebříčkem, když je teď unavená po skvělé rychloruslařské sezóně. Navíc: narozdíl od trenéra Petra Nováka si nemyslím, že má to na to, aby na olympiádě jela o medaile.

A že nemá na olympijské stupně vítězů? No a co? Při vší úctě, na to nemá žádná jiná Češka. Rychlobruslařka Sáblíková s přehledem vládne českým silničářkám už minimálně dva roky. Ale všechno tahá fyzickou silou, nemá zkušenosti a cyklistickou techniku, i proto skončila ve světové konkurenci na technické trati v Kodani tak, jak skončila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout: Český svaz cyklistiky o Martinu Sáblíkovou nestojí

A v Londýně by to mohlo být podobné. Možná to si vzali jako základ cyklističtí funkcionáři. Ponechme stranou - jak se ukazuje - naprosto zcestné diskuse o divoké kartě. Nebo řeči o tom, že je možné ji ještě získat. Není. Ale cyklistický svaz by o ni ani nežádal. Na olympiádě Sáblíkovou nechce.

Z čeho tak soudím? Než se sestaví konečná nominace na olympiádu, dá se dohromady ta nejširší možná. Na tom long listu jsou úplně všichni, kteří by mohli - byť jen teoreticky - v Londýně závodit.

Martinu Sáblíkovou na něj na Českém svazu cyklistiky podle našich informací nenapsali. Sami tak odmítli možnost, že by Čechy mohla ženská silniční cyklistika v Londýně nějak zajímat.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme