Tony Martin je potřetí v řadě mistrem světa v časovce, Jan Bárta dojel 11.

Vítězný hattrick zkompletoval německý cyklista Tony Martin. Potřetí za sebou vyhrál na světovém šampionátu v silniční cyklistice časovku. Druhý skončil ve Florencii Brit Wiggin, třetí Švýcar Cancellara. Jediný český zástupce Jan Bárta dojel jedenáctý.

Jan Bárta netradičně na tartanu | Foto: ČTK

Osmadvacetiletý německý závodník potvrzoval od začátku závodu roli favorita. V první polovině trati sice ještě ztrácel 36 setin na Cancellaru, který jel o celkově pátý triumf v časovce na MS, ale ve druhé části závodu bylo jasné, že mu nebude nikdo konkurovat. Druhého Wigginse za sebou nechal o 46 sekund. Cancellara byl o další dvě sekundy zpět.

Pro Martina je to v Itálii už druhé zlato po nedělním vítězství v časovce družstev s belgickou stájí Omega Pharma-Quick Step.

Český cyklista byl na prvním mezičasu sedmý, ale umístění v elitní desítce mu nakonec uniklo o sedm a půl sekundy. "Můžu říct, že jsem s 11. místem maximálně spokojený, trať byla hodně dlouhá, ale seděla mi," říkal Jan Bárta, který už myslí i na nedělní závod s hromadným startem.

"V neděli bych měl spíš pomáhat ostatním, pravděpodobně pojedeme na Zděňka Štybara, uvidíme jaká bude taktika, která se určí den předem."